Naturalne kosmetyki – czy warto wybrać szampon w kostce?

Wielu z nas zastanawia się, dlaczego ekologiczna i naturalna żywność i kosmetyki stały się tak popularne. Naturalne produkty nie są popularne, dlatego że akurat jest, a nie moda, tylko dlatego, że świadomość społeczeństwa rośnie. Ciało to nasza świątynia, o którą musimy szczególnie dbać, by być zdrowym, czuć się dobrze i mieć dużo energii.

W czym naturalne kosmetyki są lepsze od drogeryjnych?

Wybierając produkty powinniśmy wiedzieć, co się w nich znajduje. Dobrym porównaniem dla kosmetyków będzie tutaj jedzenie. Czy chciałbyś zjeść masę wypełniaczy, aromatów, emulgatorów i innej chemii? Myślę, że nie. Używając kosmetyków, które mają takie substancje w swoim składzie pozwalamy, by dostały się one do naszego organizmu. Środki, które mają mieć działanie pielęgnacyjne dla naszej skóry czy włosów tak naprawdę bardzo często maskują problem bądź pogarszają stan naszego ciała. Kosmetyki naturalne, posiadają w składzie tylko takie substancje, które w żaden sposób nie zaszkodzą naszej świątyni, ponieważ są stworzone z tego, co występuje w naturalnym środowisku.

Jaki mamy wybór kosmetyków naturalnych?

Wśród kosmetyków naturalnych każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Produkty naturalne w zależności od składu mają różne właściwości. Najpopularniejszymi naturalnymi składnikami są owoce, oleje takie jak olej kokosowy czy rycynowy oraz liczne zioła. Spośród produktów dostępnych na rynku, wyróżniamy:

Jakie działanie ma naturalne mydło do włosów w kostce?

 Mydła w kostce to nic nowego…. ale do włosów? Tak! Naturalne mydło do włosów bardzo dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy, a jest bardzo łatwe w użyciu. Szampon w kostce należy namydlić w dłoniach do utworzenia się piany, a następnie umyć nim włosy tak, jak każdym innym szamponem. Mydła w kostce w zależności od swojego składu będą miały inne działanie na włosy. Większość z nich wzmacnia włosy, dodaje im blasku oraz nawilża. Taka charakterystyka produktu bardzo wspomoże nasze włosy z walką z codziennymi czynnikami wysuszającymi i niszczącymi włosy takimi jak słońce, silny wiatr, czy stylizowanie włosów.

Dla kogo zaleca się używanie mydła w kostce?

Naturalne mydła do włosów w kostce są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów. Sprawdzają się nawet przy włosach bardzo porowatych, które są najbardziej wymagające w pielęgnacji. Mydła w kostce mogą być używane zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Ze względu na swój naturalny skład kosmetyk nie podrażnia skory dziecka, która jest delikatniejsza i mniej odporna na wszelkie produkty. Szampony w kostce są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze, a także dla osób ze skłonnościami do alergii lub ze stwierdzoną alergią na konserwanty i inne dodatki, które są masowo dodawane do kosmetyków powszechnie dostępnych.

Zalety używania naturalnego mydła do włosów w kostce

Każdy z nas wybierając produkty patrzy na to, by odpowiadał naszym potrzebom i był zgodny z naszymi przekonaniami, naturalne mydła do włosów w kostce posiadają wiele zalet, wśród których każdy potencjalny użytkownik wypatrzy właśnie tę cechę, na której mu zależy. Zaletami mydła w kostce są m.in.:

  • Naturalny skład, który nie podrażnia delikatnej skóry oraz nie wysusza włosów
  • Mydła w kostce zajmują dużo mniej miejsca niż znane nam wszystkim butelki z szamponami, dzięki czemu sprawdzą się u osób często podróżujących bądź posiadających tak  małą łazienkę, że każdy duży kosmetyk staje się problemem
  • Naturalne mydła do włosów to kosmetyki wegańskie. Oznacza to, że w ich składzie nie znajdziemy żadnych produktów odzwierzęcych, oraz że nie były one testowane na zwierzętach
  • Używając szamponu w kostce nie marnujemy tyle plastiku co w przypadku klasycznych szamponów. Może nam się wydawać, że przecież to tylko jedna butelka co jakiś czas, jednakże w skali roku jest to odczuwalna zmiana dla naszej planety.

Mydła w kostce to produkty, które jedne z niewielu dbają zarówno o dobro naszego organizmu, jak i środowisko naturalne co powinno być dla nas kluczowe podczas wyboru kosmetyków.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W dzisiejszych czasach istotna role odgrywa wiedza i świadomość ekologicznego…