Naturalne suplementy diety na pamięć i koncentrację

Pamięć to zdolność do magazynowania i odtwarzania informacji jakie znajdują się w mózgu. W praktyce lekarskiej często można spotkać pacjentów skarżących się na zaburzenia pamięci. Mogą one mieć podłoże organiczne, będące pochodną zwyrodnień w obszarze układu nerwowego lub czynnościowe, związane z nerwicami czy depresjami. Z kolei problemy z koncentracją mogą wynikać z wielu aspektów, takich jak chociażby kondycja naszego układu nerwowego.

Skąd się biorą problemy z pamięcią i koncentracją?

Jeżeli nasze problemy nie wynikają z urazu np. okolic głowy bądź nie są na tyle poważne, że wymagają konsultacji lekarskiej i pogłębionej diagnostyki, to warto się zastanowić jak prostymi metodami poradzić sobie z tymi przypadłościami.

Podczas autodiagnozy, pamiętajmy jednak, że wyróżniamy pamięć krótkotrwałą, tzw. podręczną i długotrwałą. Jeśli wydaje nam się, że mamy problemy z pamięcią, bo przykładowo zapomnieliśmy imiona pięciu przed chwilą poznanych osób, to raczej nie powinniśmy się tym przejmować. Taki jest bowiem charakter tej pamięci.

Jeśli natomiast mamy problem, aby przez dłuższy przypomnieć sobie coś, co na pewno kiedyś pamiętaliśmy, wówczas warto przyjrzeć się temu stanowi.

Podobnie jest z koncentracją. Jeśli jej brak wynika z naszej roztrzepanej natury czy bałaganiarstwa, to również nie wpadajmy w panikę. Jeśli jednak widzimy zmiany w tym obszarze, które obniżają komfort naszego życia, pracy, to też warto zadać sobie pytanie – skąd się to wzięło i dlaczego akurat w tym momencie?

Jak sobie radzić z problemami z pamięcią i koncentracją?

Jak mówi łacińskie przysłowie – repetitio est mater studiorum, czyli powtarzanie jest matką uczących się. I jest w tym wiele prawdy. Ciągłe powtarzanie, zmuszanie naszego mózgu do ćwiczeń zapamiętywania, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, quizów, sprawia, że nasz narząd jest lepiej wyćwiczony, a więc i bardziej sprawny. Powtarzając wzbogacamy zasoby naszej pamięci długotrwałej.

Organizmu jednak nie oszukamy, i pomimo naszych wysiłków, z wiekiem pamięć będzie coraz słabsza, co jest naturalną konsekwencją procesów starzenia. Ćwiczenie pamięci może jednak ten proces skutecznie opóźnić.

Jeśli chodzi o koncentrację, to sprzyjają jej takie czynniki zewnętrzne jak przyjazne, ciche otoczenie oraz wewnętrzne – dobra kondycja fizyczna organizmu, relaks, dotlenienie, wyspanie czy właściwa dieta.

Suplementy na ratunek naszej pamięci

Poprawę w zakresie właściwej higieny życia warto uzupełniać odpowiednią suplementacją naszej diety. Odpowiednie dawki prozdrowotnych składników naturalnych na pamięć i koncentrację oferuje wielu producentów różnego rodzaju preparatów.

Jednym z nich jest wielokrotnie nagradzana Avetpharma – https://avetpharma.pl/, w której ofercie znajdziemy specyfiki oparte na naturalnych składnikach. Są to np. Avet Herbs Ginkgo Intense, zawierający ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, wspierający prawidłowe funkcjonowanie mózgu, czy Lecytyna AVET, zawierająca lecytynę sojową, poprawiająca jakość tkanki nerwowej, pozytywnie wpływająca na zdolność zapamiętywania i koncentrację.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Do BodyBoom i FaceBoom dołączyła marka HairBoom, wprowadzając kompleksową linię…