Tabletki antykoncepcyjne w kilka minut, czy to możliwe?

Tabletki antykoncepcyjne

Zdarzyła się Tobie sytuacja w której zapomniałaś uzyskać recepty na tabletki antykoncepcyjne i musiałaś zrobić przerwę w stosowaniu? Potrzebowałaś szybko e-receptę na ,,tabletkę dzień po”? Stresowałaś się sytuacją i nie wiedziałaś co możesz zrobić? Sprawdź w jaki sposób możesz uzyskać e-receptę w kilka minut.

Recepta online w kilku krokach

W przychodni online już w kilka minut możesz otrzymać receptę online na tabletki antykoncepcyjne lub antykoncepcje awaryjną. Jest to rozwiązanie, które zyskało popularność podczas trwania pandemii COVID-19.

Kobiety są głównymi odbiorcami usług telemedycznych, ponieważ często stosują antykoncepcje hormonalną, a uzyskanie e-recepty drogą internetową jest szybszej i tańsze niż wizyta stacjonarna u ginekologa.

Antykoncepcja FajnaRecepta to usługa w której możesz otrzymać receptę na leki bez wychodzenia z domu, a nawet będąc w pracy lub nawet podczas wakacji.

Recepta online – wypełnij oraz odbierz

Wystarczy, że wypełnisz formularz medyczny w przychodni online, opłacisz usługę, a już po kilku minutach możesz się spodziewać wiadomości SMS z kodem do apteki.

Szybki proces realizacji konsultacji lekarskiej z możliwością otrzymania recepty jest możliwy dzięki rozwiązaniom informatycznym oraz systemie e-recept, który został wdrożony przez Ministerstwo Zdrowia ponad dwa lata temu.

Jest to ogromny postęp w ochronie zdrowia w Polsce, ponieważ e-recepty to początek procesu digitalizacji usług medycznych. Podczas pandemii weszło w życie rozporządzenie, które również umożliwia otrzymanie zwolnienia lekarskiego bez wychodzenia z domu. To jest świetne rozwiązanie, które minimalizuje rozprzestrzenienie się chorób infekcyjnych.

Sprawdź przychodnię online Fajna Recepta: https://fajnarecepta.pl/

Tabletki antykoncepcyjne

IKP – czy trzeba posiadać?

Aby skorzystać z usług recept online, nie potrzeba posiadać Internetowego Konta Pacjenta (IKP), ponieważ te dwa systemy są niezależne. Celem IKP jest dostęp do dokumentacji medycznej, historii e-recept, skierowań. Ministerstwo Zdrowia nadal rozwija oprogramowanie i zapowiada kolejne funkcje.

Zazwyczaj każda placówka online posiada niezależny system powiadomień, więc wiadomości SMS z kodem do apteki są przesłane automatycznie na wskazany numer telefonu, a dokumentacja medyczna na podany adres e-mail.

Jeżeli pacjent posiada konto IKP i są ustawione powiadomienia SMS/e-mail to może się zdarzyć, że pacjent otrzyma dwie wiadomości SMS z czterocyfrowym kodem.

Przychodnia online – bezpiecznie i legalnie

Przychodnie online bardzo często są również placówkami medycznymi. Zatrudniony personel lekarski musi posiadać aktywne prawo wykonywania zawodu oraz uprawnienia do wystawiania recept lub zwolnień lekarskich.

Warto pamiętać o tym, aby przed skorzystaniem z usług, zapoznać się regulaminem oraz polityką prywatnością z której można się dowiedzieć o administratorze danych osobowych i zakresie przetwarzania danych. 

Usługi telemedyczne budzą wiele kontrowersji, lecz są coraz bardziej popularne, a placówki medyczne dokładają starań, aby usługi były świadczone na wysokim poziomie.

Artykuł sponsorowany

Share