Nawet bliscy mogą naruszyć Twoją prywatność niczym haker. Zabezpiecz swoje dane już teraz!

Jak dowiedzieć się, czy smartfon jest szpiegowany

Smartfon to niezwykle przydatne narzędzie zarówno dla użytkownika, jak i dla osób, które chcą zyskać dostęp do prywatnych danych. Jak poradzić sobie z podsłuchiwaniem i szpiegowaniem?

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Smartfon – urządzenie, któremu ufamy za bardzo

Większości z nas smartfony towarzyszą w każdej codziennej czynności. Wiąże się to także ze zbieraniem ogromnej ilości danych przez urządzenie – od naszej lokalizacji przez nasze wiadomości po nasze zwyczaje i upodobania. Funkcje stworzone do analizy naszego zachowania służą przede wszystkim do dostarczania spersonalizowanych treści marketingowych. Algorytmy, które „pracują” na rzecz korporacji czy sieci społecznościowych, nie są jednak jedynym obserwatorem naszych działań. Może zdarzyć się także, że nasza aktywność pada ofiarą oprogramowania szpiegowskiego, które powstało w celu śledzenia każdego naszego kroku. Tego typu aplikacje potrafią zmienić nasz smartfon w uniwersalne i niesamowicie skuteczne narzędzie szpiegowskie. Są one instalowane nie tylko przez hakerów i przestępców, lecz niekiedy także przez bliskie nam osoby. Jak zidentyfikować zagrożenie i co zrobić, by ochronić się przed jego skutkami?

Jak dowiedzieć się, czy smartfon jest szpiegowany?

Spora część metod śledzenia smartfona i przechwytywana naszych informacji jest praktycznie niezauważalna. We własnym zakresie mamy do dyspozycji tylko kilka podstawowych mechanizmów – jednym z nich jest wprowadzenie odpowiedniego kodu, który pozwoli nam zweryfikować, czy połączenia telefoniczne nie trafiają do osób trzecich. Jest to tak zwany kod MMI, który możemy wprowadzić w tym samym miejscu, w którym wybieramy numer przed połączeniem. W tym przypadku wpisujemy *#21# – po paru sekundach powinniśmy otrzymać odpowiedź o przekierowaniu lub jego braku.

Użycie kodu MMI pokrywa jednak tylko jeden z wielu potencjalnych rodzajów ataków. Smartfony nieustannie zyskują nowe funkcje, a wraz z nimi rośnie także liczba sposobów, które hakerzy mogą wykorzystać, by dostać się do naszych prywatnych informacji. Aktualnie najbardziej zaawansowane programy potrafią nawet przechwytywać ekran – to niezwykle istotne zagrożenie, które może całkowicie pozbawić nas prywatności. Aby poradzić sobie z różnymi metodami szpiegowania, należy postawić na równie rozwinięte programy zabezpieczające nasze dane.

UseCrypt Messenger – skuteczny sposób na dbanie o prywatność

UseCrypt Messenger to bezpieczny komunikator z Polski, który powstał z myślą o zabezpieczaniu książki telefonicznej, treści naszych wiadomości czy połączeń głosowych. To także ochrona dla innych funkcji smartfona, które mogłyby pozwolić na wyciek prywatnych danych. UseCrypt Messenger jest kompletnym rozwiązaniem, które zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed naruszeniami prywatności, niezależnie od ich źródła. Zastosowano tutaj rozwiązania takie jak szyfrowanie w czasie rzeczywistym poprzez protokół SRTP oraz zaawansowane narzędzia, które pozwalają poradzić sobie między innymi z atakami typu „man-in-the-middle” i „side-channel”. Sama aplikacja jest chroniona dodatkowym hasłem; w efekcie dostęp do prywatnych danych przez osoby trzecie staje się praktycznie niemożliwy. UseCrypt Messenger opinie o swojej jakości dostał od ekspertów zagranicznych jak i rodzimych użytkowników.

Artykuł sponsorowany

Share