Nellen – le[n] się do woli. Pościel zero waste i nie tylko!

nellen

Marka Nellen powstała w bardzo specyficznych okolicznościach. Jest dowodem na popularne stwierdzenie, że do póki nie spróbujesz – to się nie przekonasz. Pani Emilia sięgnęła do naszych korzeni i wykorzystała len na nowo. Tym samym zwróciła naszą uwagę na wiele bardzo ważnych aspektów, jak np. idea zero waste – czyli generowanie jak najmniejszej ilości odpadów i kupowanie konkretnych rzeczy na długi czas. To prawdziwa kobieca marka, którą warto znać!

Pani Emilia Tomiczek-Zub szyje już od 2013 roku. W tym czasie pracowała z wieloma tkaninami, od bawełny premium, przez szorstkie tkaniny typu tapicerskiego oraz obłędnie miękkie, ale jednak poliestrowe – minky. Aż w czasie zeszłorocznej pandemii spróbowała lnu.

Pomysłodawczyni marki Nellen Emilia Tomiczek-Zub

Dlaczego len? Bo len to otulenie roślinami, bliskość natury. A tego w czasie zamknięcia potrzebowałam bardzo – ucieczki gdzieś daleko! Do przyrody!” – Mówi autorka marki Emilia Tomiczek-Zub.” Jednak przy maszynie okazało się, że nie była to miłość od pierwszego uszycia. Ale cierpliwość i spokój pomogły mi zbliżyć się do tego materiału na tyle blisko, że stał się moim „przyjacielem”. Teraz rzadko sięgam po inne tkaniny.

Itrygujący len

Len to niezwykły materiał. Choć nadal często pokutuje o nim zdanie, że jest szorstki, nieprzyjemny, jak „worek na ziemniaki” albo stare serwetki u babci. Len, który wykorzystuje sie w marce Nellen jest jednak zupełnie inny – miękki, przyjemny, zachowuje się trochę jak termos – latem chłodzi, zimą grzeje. Na dodatek śpi się pod nim tak przyjemnie, bo len nie wchłania wilgoci tylko ją odparowuje. Odpowiadają za to w 100% naturalne roślinne włókna, z których utkany został ten materiał.

Co ważne, tego lnu w ogóle nie trzeba prasować! Oczywiście można, ale zupełnie nie ma takiej potrzeby! Nieprasowana pościel dostaje wtedy takiego nieformalnego charakteru, a sypialnia od razu staje się przytulna i aż zachęca do spania, odpoczywania i „lenienia się do woli”!

Co warto wiedzieć o lnie?

Len nie lubi być prany w temp. większej niż 40 st. C. Dlaczego? Wyższa temperatura znacząco wpływa na kurczenie się roślinnych włókien. Warto wiedzieć, że nie jest zalecane suszenie lnianych akcesoriów w suszarce bębnowej. Działa tutaj ta sama zasada, co przy praniu – lniane włókna mogą się wyraźnie skracać na skutek wysokiej temperatury, przez co pościel może charakteryzować się krótszą żywotnością. Ale to jedyne, swego rodzaju, ograniczenia, jeśli chodzi o lniane dodatki.

Co wyróżnia marke Nellen?

Klienci często pytają i dziwią się „dlaczego w sklepie nie ma kompletów pościeli?!”. Odpowiedź jest bardzo prosta. Robiąc rozeznanie rynku, rozmawiając z różnymi ludźmi, okazało się, że każdy z nas ma swoje preferencje, jeśli chodzi o wygodę spania. Nie udało mi się otrzymać, powtarzających się informacji dotyczących rozmiarów – materacy, prześcieradeł, poszew i poszewek. W związku z tym podjęłam decyzję o nie wprowadzaniu do sprzedaży typowych kompletów pościeli, składających się z poszwy i dwóch poszewek.” Mówi Pani Emilia. „Moim celem nie jest naciąganie klientów na zakup poszwy w rozmiarze 180×200 cm i poszewek 70×80 cm, skoro śpią na poduszkach specjalnie profilowanych, o zupełnie innych wymiarach. Za to chętnie uszyję takie poszewki pod dedykowany wymiar. Chcę, aby każdy mój klient czuł się w pełni zaopiekowany i mógł dostać taką pościel, jakiej dokładnie potrzebuje i jaka spełnia wszystkie jego rozmiarowe wymagania.

Idea zero waste, też ma tu ogromne znaczenie!

Im więcej będziemy planować i dostosowywać rzeczy do naszych potrzeb, tym na świecie będzie mniej niechcianych produktów, które kupiliśmy, bo nie było innego wyjścia. Były niejako w pakiecie. Filozofia zero waste jest mi bardzo bliska. Zobowiązuje mnie też do tego tytuł naukowy – mgr. inż. ochrony środowiska.

Projekt na, który warto zwrócić uwage! HIT

Lniana pościel. To produkt absolutnie luksusowy i najczęściej kupowany przez klientów marki Nellen.

Ludzie zakochują się w lnie – jeśli można tak powiedzieć – od pierwszej przespanej w nim nocy! I… wracają po kolejne komplety! . „Pani zimnostopa” i „Pan grzejnik” wreszcie mogą spać pod jedną kołdrą, przy czym każde z nich będzie zadowolone. Nikomu wreszcie nie będzie ani za ciepło ani za zimno! To jest właśnie ta „magiczna” zaleta lnu – działa jak termos.” Mówi autorka marki Emilia Tomiczek-Zub

Drugim absolutnym hitem są lniane worko-koszyki na pieczywo. To produkt niesamowicie praktyczny, a przy tym elegancki. Można go zabrać ze sobą do piekarni, przechowywać w nim pieczywo przez 2-3 dni i jednocześnie zaserwować je bezpośrednio na stole! A to wszystko dzięki specjalnej konstrukcji i oczywiście samym właściwościom lnu – pieczywo swobodnie „oddycha” powietrzem, a nie plastikiem. Co zadziwiające, chleb nie wysycha w takim worku! Sezonowo sprzedają się różne wzory, ale dwa spośród nich wyjątkowo upodobali sobie klienci.

Marka Nellen tworzy dla ludzi, którzy kochają polskie produkty i cenią sobie najwyższą jakość

Największym osiągnięciem mojej marki są zadowoleni i powracający klienci! To dla klientów właśnie chce mi się coraz bardziej, czuję potrzebę wyszukiwania nowych rozwiązań na ich zapytania, problemy, wątpliwości. ” Mówi Pani Emilia. „Wielkim zaskoczeniem było także ogromne zainteresowanie moimi lnianymi, białymi dyniami! Wyglądem przypominają słynne dynie baby boo, ale są trwałe i… pachną cynamonem! Są fantastyczną dekoracją domów! Naprawdę ich ilość, jaka powstała jesienią, była imponująca!

Sukcesem jest również współpraca z innymi markami, dla których powstają specjalne linie produktów m.in. podkładki pod kubki czy lniane worki dedykowane specjalnie tym markom.

Na zakupy do Nellen zaglądają najczęściej miłośnicy pięknych wnętrz, lubiący przyrodę i naturalne materiały. Bywają to osoby bardzo świadome właściwości lnu, ale też tacy, którym len wizualnie pasuje do wystroju sypialni np. w stylu boho, wabi sabi czy nawet loftowym. Dzięki pościeli uszytej z lnu typu stonewashed, można uzyskać efekt niedbałej elegancji we wnętrzu. W każdym razie, każdy kto raz prześpi się w lnianej pościeli, zaczyna marzyć o innych kolorach…

Co znajdziemy w Nellen?

W pracowni powstaje przede wszystkim lniana pościel, ale także lniane dodatki do domu. Do tej pory stałe miejsce w ofercie znalazły akcesoria kuchenne – lniane ściereczki kuchenne, serwetki, podkładki pod kubki i podkładki pod talerze. Jest też spory wybór worków na pieczywo. Sezonowo pojawiają się także lniane bombki, czy wyżej wspomniane lniane, białe dynie.

To musisz wiedzieć!

Od 1. lutego 2021 roku z Manufaktury „u Babeczki” została wyodrębniona nowa marka „Nellen – le[n] się do woli”, która będzie szyć tylko z tego szlachetnego materiału, jakim jest len. Zmiana, a właściwie powstanie nowej firmy związane jest z potrzebami rynku, oczekiwaniami klientów, stworzeniem marki świadomej – jednoznacznie kojarzącej się tylko z lnem.

Natomiast w Manufakturze „u Babeczki” nadal – równolegle, będą powstawać produkty uszyte z innych tkanin niż len. Tym samym „Babeczka” wróci do swoich korzeni, czyli głównie do szycia przytulnych dodatków do domu, z różnych materiałów, mocno spersonalizowanych i wykonywanych pod indywidualne zamówienia klientów.

Co przyniesie nam 2021 rok?

Plany na przyszłość są bardzo ambitne. Jednak najważniejszym celem będzie edukowanie klientów, że len to wyjątkowy materiał i warto w niego zainwestować. Odpowiednio „zaopiekowany” len będzie nam służył długie lata.

A plany krótkoterminowe? Wprowadzenie kilku nowych produktów, o które klienci pytają bardzo często. Będą to m.in. lniane obrusy! To produkt, który swoją premierę będzie miał w marcu. Na pewno wiosną pojawią się także lniane etui na sztućce oraz lniane fartuchy, jako rozszerzenie „działu kuchennego”. O okrycia do gotowania, co zaskakujące, wypytują ceramicy! Ich praca, jak wiadomo, wymaga osłony ubrań przy pracy przy kole. Chcą skorzystać z naturalnych materiałów i wcale mnie to nie dziwi! Len, glina… Tak, to duet idealny! W tym roku z pewnością rozszerzy się oferta lnianych dodatków do domu, ale będą to już produkty dekoracyjne, typowo sezonowe. Może dynie w innych kolorach? Więcej odcieni serwetek? Zobaczymy, co jeszcze przyniosą rozmowy z klientami.” Mówi Pani Emilia.

Strona internetowa – nellen.pl

Sklep – sklep.nellen.pl

Facebook – https://www.facebook.com/nellen2021

Instagram – https://www.instagram.com/nellen2021/

Pinterest – https://pl.pinterest.com/nellen2021

Share