Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który możesz pokonać!

Nietrzymanie moczu to problem mocno rozpowszechniony. Choć bywa przypisywany wyłącznie osobom starszym, tak naprawdę może dotknąć każdego na różnych etapach życia. Przyczyn dolegliwości jest wiele, podobnie jak metod leczenia. Jednak proces powrotu do pełni zdrowia nie zawsze jest możliwy. Odzyskanie kontroli nad pęcherzem wymaga czasu i odpowiednio prowadzonej terapii. Ważne, by podczas jej trwania zapewnić pacjentowi maksymalny poziom komfortu po to, by przykre dolegliwości towarzyszące schorzeniu były dla niego jak najmniej uciążliwe. Niezbędne do tego celu są produkty higieniczne chroniące przed przeciekaniem. Dzięki ich zastosowaniu pokonanie wstydliwego problemu staje się dużo łatwiejsze. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Czym jest nietrzymanie moczu i jak się objawia?

Mianem nietrzymania moczu określa się każdorazowe mimowolne upuszczenie nawet niewielkiej ilości moczu, do którego dochodzi poza świadomością pacjenta. Zjawisko to może mieć charakter przejściowy i być wynikiem przebytej interwencji chirurgicznej lub też następstwem stanu zapalnego toczącego się w obrębie dróg moczowych. Wówczas wyeliminowanie głównej przyczyny schorzenia oraz przebyta rehabilitacja pozwalają zniwelować uciążliwe dolegliwości. Zdarza się jednak, że m.in. w wyniku osłabienia siły mięśni dna miednicy będącego następstwem zaawansowanego wieku oraz chorób toczących się w obrębie układu moczowego problem nietrzymania moczu staje się niemożliwy do usunięcia. W takiej sytuacji leczenie chorego polega przede wszystkim na złagodzeniu objawów poprzez wykonywanie ćwiczeń mających na celu wzmocnienie siły mięśni. U chorych, u których zjawisko nietrzymania moczu znajduje się w zaawansowanym stadium, może dochodzić do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Aż do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. W takim przypadku niezwykle ważne jest zapewnienie im maksymalnego stopnia ochrony przed przeciekaniem. Co pozwoli zachować higienę i poprawić komfort odczuwany przez pacjenta.

Pampersy dla dorosłych – już nie musisz się wstydzić!

Poza tym, że problem nietrzymania moczu jest bardzo uciążliwy w swoich skutkach, dla wielu osób jest też bardzo wstydliwy. Lęk przed znalezieniem się w kompromitującej sytuacji bywa na tyle silny, że niektórzy chorzy zupełnie rezygnują z codziennych aktywności, mocno ograniczając kontakty społeczne. Dotyczy to zwłaszcza tych pacjentów, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Okazuje się jednak, że korzystając z artykułów higienicznych dedykowanych osobom zmagającym się z nietrzymaniem moczu, jak np. pampersy dla dorosłych. Można zapewnić sobie lub swoim bliskim skuteczną i przede wszystkim dyskretną ochronę przed przeciekaniem, która pomoże pokonać lęk i wstyd, przywracając radość z życia.

Pampersy dla dorosłych, to wyjątkowo chłonne produkty, które zapewniają wysoki poziom wchłaniania wilgoci. Dzięki temu nawet podczas mimowolnego oddawania dużych ilości moczu pacjent nie musi obawiać się plam na ubraniu. Pampersy dla dorosłych bardzo skutecznie absorbują nieprzyjemne zapachy, gwarantując przyjemną suchość i świeżość w każdej sytuacji. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając wysoki poziom ochrony i wygody. Nie powodują podrażnień, są bezpieczne i przyjazne dla skóry, także wrażliwej. Skuteczność ich działania można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek.

Bibliografia:

1.Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 10.07.2019 r.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Urodzinowy wariant wyróżnia się orzeźwiającym zapachem świeżych jabłek i niepowtarzalnymi…