Nietypowe obrączki dla indywidualistów

Wybór biżuterii ślubnej wielu parom zajmuje sporo czasu. Wbrew pozorom zadanie wcale nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli narzeczeni poszukują czegoś wyjątkowego. W salonach jubilerskich nie brakuje ciekawych propozycji dla miłośników nietypowych rozwiązań, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Duży salon czy mała pracownia jubilerska?

Osoby poszukujące klasycznych obrączek nie mają zazwyczaj trudności ze znalezieniem odpowiedniego modelu. W takiej sytuacji najprościej jest udać się do jednego z salonów sieciowych i po prostu zamówić obrączki. Wbrew pozorom można w tego typu sklepach znaleźć również coś, co przypadnie do gustu miłośnikom nieco bardziej oryginalnych rozwiązań, jak np. obrączki ozdobione szlachetnymi kamieniami, wykonane z dwukolorowego złota, w kratkę, z warkoczem, albo grawerunkiem. Oczywiście ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary, więc nie powinno nikogo dziwić, że narzeczeni często poszukują unikalnej biżuterii, jakiej nie ma nikt inny. Takie osoby powinny swoje kroki skierować do pracowni jubilerskich oferujących obrączki wykonane zgodnie z zamysłem przyszłej młodej pary, gdzie mogą liczyć na większą elastyczność.

Nietypowe obrączki

W sieciowych salonach jubilerskich można znaleźć szerokie obrączki, który wyróżniają się spośród klasycznej biżuterii ślubnej. Jeśli jednak młoda para poszukuje czegoś mniej typowego, warto zastanowić się nad modelem o nierównych brzegach. Ciekawym rozwiązaniem są też obrączki stylizowane na antyczne, albo o polerowanych krawędziach i matowym środku. Osoby szukające biżuterii tworzącej spójną całość mogą zdecydować się na model, gdzie brzegi jednej z nich są wycięte w taki sposób, że idealnie pasują do drugiej.

Oryginalne zdobienia

Obrączki z kamieniami szlachetnymi nie należą już do rzadkości. Niemałym powodzeniem cieszą się także modele wykonane z dwukolorowego złota, albo satynowane, które bez problemu zamówić można w sieciowych salonach jubilerskich. Oczywiście sposobów na ozdobienie obrączek jest znacznie więcej, jednak biżuterii młotkowanej, zawierającej odcisk linii papilarnych bądź drewno należy szukać w niewielkich pracowniach jubilerskich.

Dawne techniki

Chociaż największą popularnością cieszą się obrączki ze złota, wśród oferty jubilerów nie brakuje także biżuterii z palladu, platyny, czy tytanu. Indywidualiści mogą zdecydować się także na modele wykonane dawnymi i rzadkimi technikami, jak np. mokume-gane, gdzie złoto i srebro łączone jest dyfuzyjnie, a więc bez lutowania. Inna ciekawa propozycja to obrączki wykonane starożytną techniką nielle polegającą na wypełnieniu grawerunku płynną gorącą masą, tworzącą dowolny wzór. Tego typu biżuteria powstaje w pracowni Inne Obrączki. Osoby ceniące oryginalność i poszukujące wyjątkowych obrączek z całą pewnością powinny zapoznać się z rozwiązaniami w niej stosowanymi. Oczywiście prezentowane na stronie internetowej propozycje to tylko przykład niektórych realizacji – pary planujące ślub mogą zamówić dowolny projekt.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ