Nipple piercing? Zanim go zrobisz, odpowiedz na te trzy pytania!

Nipple piercing to bardzo modna metoda ozdabiania intymnych części swojego ciała. Kolczyki w sutkach są estetyczne. Ponadto mogą powiększać doznania seksualne. Czy jesteś zainteresowany nip piercingiem? Zanim się na niego zdecydujesz, odpowiedz sobie na trzy najważniejsze pytania dotyczące tego nakłuwania ciała w celu założenia kolczyka. Dzięki temu będziesz wiedział znacznie więcej o takim zabiegu. Już teraz przeczytaj nasz artykuł! Zapraszamy do lektury!

Czy masz odpowiedni kolczyk nipple?

Założenie nieodpowiedniej biżuterii do piercingu nipple może skutkować negatywnymi konsekwencjami dla twojego ciała. Nigdy nie kupuj jej tylko ze względu na walory estetyczne. Na rynku w wielu sklepach znajdziesz mnóstwo różnych modeli kolczyków do nipple piercingu. Szczególnie polecamy ci kolczyki nipple Crazyneedles. Każdy z nich wykonano z wysokiej jakości materiału, który nie wywołuje reakcji alergicznej. Świeżo po przekłuciu najczęściej zakłada się kolczyki-sztangi, które zazwyczaj są wykonane z tytanu albo teflonu.

Nipple piercing

Jak wysoki jest twój próg bólu?

Trzeba podkreślić, że piercing nipple to przekłucie w miejscu intymnym. Dlatego wymaga ono szczególnej pielęgnacji. Wiele zależy także od tego, jak wysoki jest twój próg bólu. Bez względu na płeć brodawki sutkowe to jedno z najbardziej ukrwionych miejsc w ciele. Zanim zdecydujesz się na przekłucie swoich sutków, powinieneś przygotować się na to, że jego nakłuwanie może być dla ciebie bolesnym doświadczeniem. 

Wiele zależy od tej wyjątkowo indywidualnej kwestii. A przede wszystkim to, czy będziesz bardzo odczuwać konsekwencje przekłucia brodawek sutkowych i jak długo one potrwają. Dodatkowo u kobiet w tym miejscu znajduje się ogromna liczba kanalików mlecznych. W przekłucie tej części ciała doprowadza do zerwania się pewnej części z nich, co najczęściej powoduje ból. 

Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję dotyczącą umieszczenia w swoim ciele kolczyka nipple. Nie może być ona zbyt pochopna ani całkowicie spontaniczna. Ważne są również bardzo umiejętności piercera, u którego zdecydujesz się poddać nakłuwaniu sutków. Dlatego wybierz wyłącznie sprawdzoną osobę z dużym doświadczeniem. To uchroni cię przed niepotrzebnymi powikłaniami związanymi z piercingiem sutków, a także sprawi, że samo wykonanie tej ozdoby będzie o wiele bardziej komfortowe. 

Czy wiesz, jak prawidłowo dbać o nipple piercing?

Zazwyczaj przekłucia w miejscach intymnych goją się dłużej niż te wykonane w innych częściach ciała. Przeważnie okres gojenia się trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Czy wiesz, jak w tym czasie powinieneś dbać o swój nipple piercing? 

Najważniejsza jest higiena. Dlatego przemywaj miejsce przekłucia co najmniej dwa razy dziennie, używając do tego szarego mydła, preparatu do piercingu czy soli fizjologicznej. Koniecznie rób to wacikami bezpyłowymi albo patyczkami kosmetycznymi. Nigdy nie dotykaj miejsca przekłucia nieumytymi wcześniej rękami. Jeżeli jesteś kobietą, noś wyłącznie miękkie i dobrze dobrane staniki. Przez parę tygodniu po zrobieniu przekłucia staraj się traktować to miejsce z wyjątkową delikatnością. Nigdy nie śpij na brzuchu, ponieważ zwiększasz ryzyko uszkodzenia przekłutego sutka. 

Nipple piercing to efektowny sposób na ozdobienie swojego ciała. Dlatego podejmuje się go z chęcią mnóstwo kobiet i mężczyzn. Zanim jednak zdecydujesz się na przekłucie sutka, przemyśl swoją decyzję i poznaj podstawy pielęgnacji tej części ciała po dokonanym zabiegu. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Marzy Ci się biznes oparty na własnych zasadach, w których…