Nowa kolekcja sukien ślubnych PO PROSTU „Taniec” [GALERIA]

Suknie ślubne poprostu

Suknie, które sprostają oczekiwaniom, najbardziej wymagających klientek dostępne są w Polsce!

Szukasz sukni ślubnej? Już niedługo ten wyjątkowy dzień? Jeśli wybierasz się na poszukiwania suknie ślubnej marzeń, koniecznie zobacz najnowszą kolekcję marki PO PROSTU. Poczujesz się nie tylko kobieco, ale zmysłowo i elegancko. 

Markę PO PROSTU stworzyła Maria Wiatrowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka prestiżowej nagrody dla projektantów ubioru – Złotej Nitki – obecnie sama zasiada w jury konkursów dla młodych projektantów. Także zwyciężczyni, tegorocznego plebiscytu Feszyn.com na Najlepszą projektantkę sukien ślubnych 2018.

Ewelina Salwuk-Marko: Do stworzenia kolekcji zainspirował Panią taniec? Jak to się zaczęło? Czy był to jakiś konkretny taniec?

Maria Wiatrowska: TANIEC to materia bardzo otwarta i oparta na emocjach. Sam w sobie daje możliwość ekspresji jak i dowolność interpretacji. Projektując, nie lubię zamykać się w zbyt ciasnych ramach, dlatego daję sobie przestrzeń. Taniec inspiruje wielopłaszczyznowo – jako konkretne formy, układy kroków, rytmów, ale również jako zjawisko osadzone w historii, a więc także historii ubioru. Ponadto poszukując tematu nowej kolekcji absolutnie pierwszym założeniem projektowym jest KOBIETA jakiej ją dedykuję. A jest to kobieta o różnych temperamentach, namiętnościach, upodobaniach.

E.S-M: Jakie tkaniny zostały wykorzystane i dlaczego właśnie one?

M.W: Kolekcja Taniec dostępna jest w dwóch wariantach tkaninowych. Wzory uszyte są z krepy jedwabnej oraz syntetycznej z domieszką elastanu. Pojawiają się także koronki, miękki tiul bawełniany, szyfon oraz muślin. Każda z naszych klientek może zadecydować w której wersji ma być przygotowana jej suknia marzeń – czy w naturalnym jedwabiu, czy w alternatywnej krepie, która dzięki domieszce elastanu daje komfort w ruchu.

E.S-M: Do jakiej Panny Młodej jest skierowana kolekcja?

M.W:Naszą kolekcję dedykujemy wszystkim Pannom Młodym, które chcą czuć się w swoim najważniejszym dniu zmysłowo i kobieco, elegancko, a zarazem wygodnie. Nasze suknie są dopełnieniem naturalnego piękna kobiety. Mają je eksponować, a nie przytłaczać. Na nowy sezon oferujemy 12 bardzo zróżnicowanych modeli sukien. Od dostojnych klasyków inspirowanych dawnymi tańcami jak Pawana czy Menuet, po zmysłowe Flamenco, ekstrawaganckie Paso Doble czy Modern Jazz. Dodatkowo możemy łączyć je w zupełnie nowe zestawy, zdefiniowane przez nas jako Free Style! Różnorodność Tańców- czyt. Sukien jest odbiciem temperamentów kobiet.

E.S-M: Czy jest w kolekcji suknia, która zasługuje na szczególną uwagę?

M.W: Każda z sukien zasługuje na uwagę, bo każda forma, rozwiązanie projektowe i użycie tkanin, opowiada osobną historię. Inspirując się materią zakorzenioną nie tylko w emocjach, ale i w konkretnym czasie, było dla mnie niezwykle ważne żeby suknie odpowiadały potrzebom nowoczesnych kobiet. Jedną z moich ulubionych sukien jest Flamenco. Udało nam się stworzyć ultrakobiecy model, jednocześnie nowoczesny i mocno osadzony w bieżących trendach.  Nie da się przejść obojętnie obok Paso Doble- kompletu inspirowanego strojem męskim, co przełamuje wyraźnie ślubny kanon.

E.S-M: Ile czasu zajęło Pani przygotowywanie kolekcji?

M.W: Praca nad kolekcją tak na prawdę trwa od momentu wejścia do sprzedaży kolekcji poprzedniej. Już wtedy klientki weryfikują moje pomysły, jednocześnie inspirując do stworzenia nowych rozwiązań. Od razu zaczyna się notowanie, szkicowanie, poszukiwanie tkanin.  Oczywiście ta początkowa faza jest jeszcze spokojna, a lawinowo przyspiesza z upływem czasu.

E.S-M: Jakie kreuje Pani trendy na najbliższy sezon ślubny?

M.W: Zgodnie z filozofią marki, siłą kolekcji na sezon 2019, jest prostota. Nie boimy się wyzwań i nowych rozwiązań, dlatego proponujemy głębokie dekolty, wysokie rozporki, architektoniczne cięcia. W nowej kolekcji pojawiają się duże przeskalowane kokardy, które zdominowały światowe wybiegi. Bawimy się także formą i teksturą, dlatego proponujemy zgeometryzowane falbany z mięsistych tkanin,  lżejsze marszczenia z tiulu, a także osobno nakładane niczym rękawiczki rękawy, którymi całkowicie można przestylizować sylwetkę.

E.S-M: Jakie są współczesne, polskie trendy w modzie ślubnej? Jak wypadają polskie panny młode na tle zagranicznych?

M.W: Widzę w Polsce dwa ślubne nurty- jeden nazwałabym konserwatywnym, co nie oznacza purytańskim, a wręcz przeciwnie- opartym na estetyce ”bling bling”, a drugi- nadal niszowy, projektancki. Na szczęście świadomość Polek rośnie. Są spełnione zawodowo, podróżują, realizują swoje marzenia, sięgają po marki premium, oczekując produktu dobrej jakości. Znużenie szybką i masową modą przekłada się na rynek ślubny. W tej materii oczekują szczególnie indywidualnego dopasowania, wyjątkowej jakości i nieszablonowego efektu. Myślę, że jako marka, odnajdujemy się estetycznie na międzynarodowym rynku, i nasze Panny Młode wyróżniają się wśród innych prostotą, kobiecością i elegancją.

E.S-M: Co wyróżnia kolekcję na tle innych, pozostałych Pani kolekcji?

M.W: Nasza poprzednia kolekcja STOLICE, okazała się sukcesem. Wiele kobiet odnalazło w niej siebie. Jednak jako projektant czuję ogromną potrzebę proponowania nowych rozwiązań. Dlatego postanowiłyśmy pójść na przód i nie powielać poprzednich modeli. Wiele głosów recenzuje TANIEC jako kolekcję bardziej kobiecą i dojrzałą. Ja twierdzę, że jest to kolekcja bardzo otwarta, która daje możliwość bardzo wielu zestawień i stylizacji, a cóż może być w modzie ciekawszego niż mixowanie i zabawa formą.

Kolekcja jest już dostępna w sprzedaży!

Tutaj znajdziecie informacje, gdzie można zobaczyć suknie ślubne Po prostu http://poprostu.to/kontakt/

Z Marią Wiatrowską rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Marka: Po Prostu
Projektant: Maria Wiatrowska
Zdjęcia: Stefanowski Mateusz
Modelka: @emiliesoroka SD Models
Hair and make-up: Patryk Nadolny

Share