Nowoczesne kratki wentylacyjne

łazienka

Dystrybucja ciepłego powietrza ogrzanego za pomocą kominka wymaga właściwej oprawy. Dyskretny design i wysoka jakość wykonania to cechy, których oczekuje się od kratek maskujących otwory wentylacyjne.

Zabudowa wkładów kominkowych to proces w trakcie, którego należy zaplanować w jaki sposób rozdzielić ciepłe powietrze, tak aby ogrzało jak największą powierzchnię. W tym celu w konstrukcji kominka stosuje się specjalne kratki wentylacyjne, które pomagają w odpowiednim wentylowaniu zabudowy kominkowej. We współczesnym designie wnętrz dominują dwa typy kratek o takim przeznaczeniu. Jednym z nich są wąskie prostokątne kratki typu Luft, drugi to tradycyjne kratki w często w kształcie prostokąta, wykonane z siatki odpornej na wysokie temperatury.

Prostokątne kratki Venus i nie tylko

Venus to sposób na estetyczne wykończenie kanałów kominkowych, służących rozprowadzeniu ciepłego powietrza generowanego przez palenisko kominka. Kratki dostępne są w różnej kolorystyce i znormalizowanych rozmiarach, pasujących do typowych otworów wieńczących kanały wentylacyjne. Do instalacji kratki w ścianie lub czopuchu obudowy kominka służy specjalna kieszeń. Po osadzeniu kieszeni na jej miejscu, wpina się w nią czoło kratki, za pomocą specjalnych, giętych zapinek zlokalizowanych na wewnętrznej stronie ramki. Taka konstrukcja pozwala na szybki demontaż kratki w celu jej czyszczenia lub wymiany podczas odświeżania wystroju wnętrza. Kratki tego typu mogą być dostępne także w wersjach z żaluzją, pozwalającą na regulowanie dystrybucji ciepłego powietrza.

Subtelny design linii Luft

Kratki luft, charakteryzują się minimalistyczną, dyskretną stylizacją, dzięki której zdobywają wielu zwolenników. Świetnie komponują się z wystrojem nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Różnorodność dostępnych rozmiarów oraz wersje narożne, pozwalają na zastosowanie ich do kominków o różnej wydajności. Podłużna forma idealnie pasuje do zastosowania na ścianie, jak i na czopuch kominka. Kratka pozwala na całkowite zamaskowanie wylotu kominka. Kształt głębokiej prostokątnej kasety z otworem wentylacyjnym wyciętym na końcu dolnej lub górnej ściany, sprawia, że od frontu widać wyłącznie wysokiej jakości dyskretny detal Jest on idealnie pokryty warstwą farby, nakładanej w procesie lakierowania proszkowego. I kompletnie maskuje wnętrze zabudowy wkładu kominkowego.

Kratki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych (zobacz tutaj), także zdobionych designerskimi wycięciami. Dla klientów, którzy chcą podkreślić glam wnętrza, rozwiązaniem mogą być wersje inkrustowane kryształami Swarovski.

Artykuł sponsorowany

Share