Nowoczesne kratki wentylacyjne

Dystrybucja ciepłego powietrza ogrzanego za pomocą kominka wymaga właściwej oprawy. Dyskretny design i wysoka jakość wykonania to cechy, których oczekuje się od kratek maskujących otwory wentylacyjne.

Zabudowa wkładów kominkowych to proces w trakcie, którego należy zaplanować w jaki sposób rozdzielić ciepłe powietrze, tak aby ogrzało jak największą powierzchnię. W tym celu w konstrukcji kominka stosuje się specjalne kratki wentylacyjne, które pomagają w odpowiednim wentylowaniu zabudowy kominkowej. We współczesnym designie wnętrz dominują dwa typy kratek o takim przeznaczeniu. Jednym z nich są wąskie prostokątne kratki typu Luft, drugi to tradycyjne kratki w często w kształcie prostokąta, wykonane z siatki odpornej na wysokie temperatury.

Prostokątne kratki Venus i nie tylko

Venus to sposób na estetyczne wykończenie kanałów kominkowych, służących rozprowadzeniu ciepłego powietrza generowanego przez palenisko kominka. Kratki dostępne są w różnej kolorystyce i znormalizowanych rozmiarach, pasujących do typowych otworów wieńczących kanały wentylacyjne. Do instalacji kratki w ścianie lub czopuchu obudowy kominka służy specjalna kieszeń. Po osadzeniu kieszeni na jej miejscu, wpina się w nią czoło kratki, za pomocą specjalnych, giętych zapinek zlokalizowanych na wewnętrznej stronie ramki. Taka konstrukcja pozwala na szybki demontaż kratki w celu jej czyszczenia lub wymiany podczas odświeżania wystroju wnętrza. Kratki tego typu mogą być dostępne także w wersjach z żaluzją, pozwalającą na regulowanie dystrybucji ciepłego powietrza.

Subtelny design linii Luft

Kratki luft, charakteryzują się minimalistyczną, dyskretną stylizacją, dzięki której zdobywają wielu zwolenników. Świetnie komponują się z wystrojem nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Różnorodność dostępnych rozmiarów oraz wersje narożne, pozwalają na zastosowanie ich do kominków o różnej wydajności. Podłużna forma idealnie pasuje do zastosowania na ścianie, jak i na czopuch kominka. Kratka pozwala na całkowite zamaskowanie wylotu kominka. Kształt głębokiej prostokątnej kasety z otworem wentylacyjnym wyciętym na końcu dolnej lub górnej ściany, sprawia, że od frontu widać wyłącznie wysokiej jakości dyskretny detal Jest on idealnie pokryty warstwą farby, nakładanej w procesie lakierowania proszkowego. I kompletnie maskuje wnętrze zabudowy wkładu kominkowego.

Kratki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych (zobacz tutaj), także zdobionych designerskimi wycięciami. Dla klientów, którzy chcą podkreślić glam wnętrza, rozwiązaniem mogą być wersje inkrustowane kryształami Swarovski.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Inteligentny dom to po prostu budynek z systemem zarządzania BMS…