Nowoczesne meble do ogrodu – jakie wybrać? [GALERIA]

Nowoczesne meble ogrodowe

Sercem każdego ogrodu jest kącik wypoczynkowy, gdyż to w nim możesz delektować się poranną kawa czy ugościć znajomych. Dlatego też, projektując to miejsce warto zwrócić szczególną uwagę na wybór mebli ogrodowych. Dopasowanie ich do otoczenia to ważna cecha, jednak nie zapominajmy o ich funkcjonalności. Nowoczesne meble do ogrodu sprawią, że będziesz czuł się komfortowo za każdym razem.

Nowoczesne meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Obecnie na rynku mamy dostęp do szerokiej oferty zestawów ogrodowych. I faktem jest, że ich ilość może przyprawić nas o zawrót głowy. Jednak pamiętając o kilku zasadach, z pewnością znajdziesz swój wymarzony komplet. Na co należy zwrócić uwagę?


Sofy i fotele do ogrodu fot. doramdesign.pl

Ustalamy wielkość

Zdecyduj jaka ma być wielkość zestawu i z ilu elementów ma się składać. Nowoczesne meble do ogrodu to zarówno zestawy obiadowe, jak i pojedyncze leżaki czy meble wypoczynkowe. Wszystko zależy od Twojego stylu życia i tego czy planujesz leniuchować w swoim ogrodzie, czy może grillowanie w gronie znajomych to u Ciebie tradycja.

Wybieramy kolor, materiał

O wyglądzie zestawu ogrodowego decyduje przede wszystkim materiał, z jakiego został wykonany. Ma on też wpływ na trwałość mebli. Nie wszystkie materiały są odporne na wilgoć i promieniowanie UV. Łatwość usuwania zabrudzeń to dodatkowa zaleta, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci.

Przeznaczenie

Jeśli Twoje meble nie będą miały jednego określonego miejsca to warto zainwestować w nowoczesne meble ogrodowe posiadające kółka. Dzięki temu z łatwością przesuniesz duży stół ogrodowy, czy też ciężki leżak.

Pięknie dopasowane meble do ogrodu to marzenie każdego, dlatego warto zadbać o to, aby były one spójne stylem i dopełniały jego wygląd. Drewno świetnie prezentuje się na tle zieleni i sprawdza się w tradycyjnych aranżacjach. Wiklina jest nierozłącznym elementem stylu angielskiego, a metalowe krzesła i ławki to trafny wybór do industrialnej i minimalistycznej przestrzeni.

Krzesła i stoły do ogrodu fot. doramdesign.pl


Nowoczesne meble ogrodowe – funkcjonalność

Meble ogrodowe posiadają wiele funkcji, które są różne ze względu na ich rodzaj. Wyróżniamy tutaj m.in.:

  • zestawy ogrodowe wypoczynkowe, które składają się zwykle z niskiego stolika o różnym kształcie oraz foteli. Mogą mieć też formę zestawów narożnikowych. Ich przeznaczenie to werandy i ogrodowe tarasy.
  • zestawy obiadowe posiadają pełnowymiarowy stół obiadowy wraz z krzesłami, bądź fotelami. Są odpowiednie do spożywania posiłków na świeżym powietrzu wraz z rodziną.
  • Pojedyncze meble ogrodowe, do których należą leżaki to produkty, które możemy postawić samodzielnie, ale równie dobrze uzupełnią posiadany już komplet.


Leżaki do ogrodu fot. doramdesign.pl


Ile kosztują nowoczesne meble ogrodowe?

Na ostateczną cenę wpływa wiele czynników takich jak ilość elementów, rodzaj materiału, dodatkowe funkcje , itd. Im bardziej wyszukana forma zestawu, tym wyższy koszt jego zakupu. Szukając odpowiednich mebli ogrodowych najlepiej udać się po poradę do specjalistów. Odpowiednie doradztwo pozwoli na dopasowanie zestawu do Twoich potrzeb.

Share