Nowoczesne tapety : zobacz, dlaczego warto po nie sięgnąć

Tapeta to rozwiązanie znane od lat. Jeszcze niedawno kojarzyły nam się z tradycyjnymi, niezbyt ciekawymi ścianami w kwiatowe wzorki. Jednak dziś słowo tapeta nabiera nowego znaczenia. Poznaj nowoczesne tapety i dowiedz się, jak za ich pomocą odmienić wnętrze mieszkania! Jakie są nowoczesne tapety?

Tapety tekstylne

Tapety produkowane z naturalnych materiałów stanowią niebanalne wykończenie wnętrza. Do ich produkcji używa się lnu lub jedwabiu. Wzory z żakardu i satyny zapewniają wyjątkowo elegancki efekt; dzięki zastosowaniu włókien szklanych i metalizowanych uzyskać można bardzo ciekawy efekt, zależny od kąta padania promieni słonecznych. Tapety tekstylne świetnie sprawdzą się na ścianach w każdym wnętrzu – podkreślą szyk, wyczucie smaku, artyzm projektanta. Dzięki nim pomieszczenie nabierze smaku i zapadnie w pamięć każdemu, kto je zobaczy. Klasyczne wzornictwo zastąpić można także imitacjami innych materiałów. Intensywne wzory, takie jak panterka czy skóra krokodyla, lepiej ograniczyć do niewielkiej powierzchni. Delikatne motywy i pastelowe kolory z powodzeniem posłużą do pokrycia większych połaci ściany.

Grafika na ścianie

Kwintesencją stylu nowoczesnego w aranżacji wnętrz jest wykorzystanie grafiki i napisów. Świetnie sprawdzają się one jako sposób na wykończenie ścian. Dzięki zastosowaniu papieru lateksowego wybrane przez nas grafiki mogą zamienić się w efektowną tapetę. Warstwa laminatu zabezpieczy je przed zabrudzeniem, wyblaknięciem i zniszczeniem. Łatwość montażu tego rodzaju tapet sprawia, że możemy przykleić je samodzielnie; co więcej, istnieje możliwość przygotowania tapet na zamówienie. Dzięki temu przeniesiemy na ściany grafiki własnego autorstwa. Jeśli nie mamy zacięcia artystycznego, na pewno znajdziemy odpowiedni wzór w obszernych katalogach producentów.

Fototapety

Świetnym sposobem na ozdobienie mieszkania jest wykorzystanie fotografii. Ten charakterystyczny rodzaj tapety warto umieścić na jednej ze ścian lub tylko na jej fragmencie. Dzięki temu spotęgujemy efekt, jaki fototapeta wywiera na obserwatorach. Z powodzeniem zastąpi obraz czy fotografię wiszącą w ramach. Dzięki znacznej wielkości fototapety potrafią wpływać na postrzeganie całego pomieszczenia. Górski krajobraz czy sielankowy pejzaż optycznie powiększą pomieszczenie – widok drapaczy chmur podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. Wąska uliczka śródziemnomorskiego miasta świetnie komponować się będzie z ceglanymi ścianami. Fototapety dają nieograniczone wręcz możliwości. Dzięki nim odmienimy wnętrze i pobudzimy wyobraźnię. Warto pamiętać, że przy tak wyrazistym elemencie wystroju konieczne może okazać się zrezygnowanie z innych dekoracji. Fototapety najlepiej prezentują się we wnętrzach minimalistycznych.

Nowoczesne rodzaje tapet, jak np. tapety tekstylne, grafiki oraz fototapety, to doskonały sposób na artystyczne wykończenie wnętrza. Niezwykłe możliwości aranżacyjne, jakie oferują, należy wykorzystywać z umiarem i wyczuciem. Dzięki temu osiągniemy niepowtarzalny klimat, oddający naszą osobowość i poczucie smaku.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy kobiety na rzecz idealnie gładkiej skóry muszą zaciskać zęby…