Nowoczesne urządzenia dla biegaczy. Koniecznie zobacz!

Nowoczesne urządzenia dla biegaczy (1)

Bieganie to świetny sposób spędzania wolnego czasu, który pozwala zadbać o zdrowie i sprawną pracę całego organizmu, angażując w ruch w zasadzie wszystkie partie mięśni. Dzięki regularnemu bieganiu możesz poprawić pracę serca, układu krwionośnego i oddechowego, a także wzmocnić muskulaturę i spalić tkankę tłuszczową. Choć bieganie wymaga bardzo niewielkiego wkładu na początek – bo nie potrzebujesz ani specjalistycznego sprzętu, ani karnetu na siłownię – z czasem warto pomyśleć o nowoczesnych urządzeniach ułatwiających treningi biegacza. Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Casio G-Shock – najlepszy zegarek dla biegacza

Zegarek Casio G-Shock to w zasadzie klasyk, jeśli chodzi o zegarki sportowe. Pojawia się też często w rozmowach biegaczy, ponieważ jest niesamowicie funkcjonalny dla wszystkich, którzy wybrali ten rodzaj ruchu. Przede wszystkim Casio G-Shock ma wbudowany timer o wielu możliwościach. Możemy mierzyć łączny czas biegu, konkretny odcinek, porównywać zapisy i tak dalej. Możemy także wybrać jeden z rodzajów treningów interwałowych, wśród których znajdują się te dedykowane biegaczom. To jednak nie wszystko, bo równie istotny jest pedometr – zliczający ilość kroków, tempo, liczbę spalonych kalorii itp. Zapis z zegarka możemy z łatwością przesłać do naszego smartfona, gdzie dane można odczytać w wartościach metabolicznych. To świetny sposób na kontrolowanie progresu swoich treningów, bez względu na to, czy interesuje nas bardziej poprawienie kondycji, czy sylwetki.

Słuchawki bezprzewodowe – coś dla fanów muzyki

Nie wszyscy biegacze lubią słuchać muzyki w trakcie swoich treningów – niektórzy wolą biegać w ciszy, koncentrując się na swoich myślach, a nawet traktując bieg jako rodzaj medytacji i starając się właśnie nie myśleć. Jeśli jednak nie należysz do tej grupy i najlepiej biega Ci się z muzyką, która na dodatek może nieco podrasować Twoje tempo, rozważ zakup słuchawek bezprzewodowych. Zwykłe słuchawki sprawiają duży dyskomfort podczas biegu, ponieważ kabel plącze się, szarpie, słuchawki często wypadają z uszu. Natomiast dobre bezprzewodowe słuchawki, które łączą się z odtwarzaczem muzyki (lub telefonem w tej funkcji) przez Bluetooth, znacząco podnoszą wygodę biegu. Dobre słuchawki będą wyposażone w mechanizm umożliwiający zmienianie utworów bez sięgania po telefon. A skoro o telefonie mowa – by wygodnie słuchać z niego muzyki podczas biegania, warto też zainwestować w specjalną obudowę na naszego smartfona. Dzięki niej nie porysuje się ani nie uszkodzi podczas licznych wstrząsów.

Opaska fitness

Opaski fitness to kolejny przykład technologii ułatwiających życie biegacza. One także liczą kroki oraz spalone kalorie. Mogą mierzyć tętno i pokazywać czas odpoczynku (bez aktywności). Świetną funkcją opasek fitness jest też monitorowanie snu. Dane zebrane przez opaskę przesyłane są za pomocą technologii Bluetooth do smartfona, na którego ekranie mogą być analizowane. Opaski fitness najczęściej są wodoodporne, a przynajmniej w takim stopniu, który umożliwia bieganie w czasie deszczu. Występują w różnych kolorach i wzorach, można więc łatwo znaleźć coś, co będzie pasowało do naszego stylu.

Artykuł sponsorowany

Share