O obróbce bursztynu u jubilera

bursztyn

Bursztyn należy do jednych z najbardziej wdzięcznych, ale także najmniej docenianych surowców natury. Charakterystyczny, miodowy kolor dla jednych okazuje się być symbolem elegancji, a dla drugich kiczu. Bursztyn wymaga odpowiedniej oprawy. Nie jest może kruszcem zbyt szlachetnym, ale trzeba przyznać, że jego ceny są naprawdę bardzo imponujące. Co zrobić, jeśli jakimś cudem trafi nam w ręce okazały bursztyn lub kilka jego luźnych kawałków?

Z pomocą przyjść nam może profesjonalny jubiler.

Warto aranżować bursztyn na efektowną biżuterię. Pozostawienie bursztynu w szufladzie lub w formie dekoracyjnej na domowych meblach jest dużym faux pas. Formy biżuteryjne z bursztynu mogą być naprawdę piękne, ale pod warunkiem, gdy weźmie się za nie prawdziwy profesjonalista. Jeśli zastanawiacie się teraz, jaki jubiler może z powodzeniem podjąć się tematu przetworzenia bursztynu na formę biżuteryjną, dobrze będzie się rozejrzeć wśród jubilerów łączących swoją działalność także z rękodziełem artystycznym. Takich prawdziwych pasjonatów na rynku jest niewielu, dlatego można śmiało stwierdzić, że ich usługi są na wagę złota.

Urok twardego bursztynu

Tworząc biżuterię z zawartością bursztynu, jubiler zastanowić się musi nad zastosowaniem odpowiedniego typu metalu lub stopu. Z bursztynami kompozycyjnie dobrze zgrywa się złoto o stonowanym odcieniu. Chodzi o to, aby bursztyn w szlachetnej oprawie wyróżniał się, a zarazem nie zlewał z całą resztą. Najczęściej wszystkie Panie decydują się przeznaczyć pokaźnej wielkości bursztyny na pierścionki. Pierścionek z bursztynem może na każdym kroku przypominać magiczny czas nad morzem, spędzony w towarzystwie ukochanej osoby. Powodzeniem cieszą się również efektowne korale z kamyków bursztynowych, łączonymi złotymi lub srebrnymi łańcuszkami. Jeśli szukamy wieczorowej biżuterii do klasycznej “małej czarnej”, właśnie takie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne. Pomysłowy i kreatywny jubiler z dobrego materiału jest w stanie zaaranżować także bursztyn w formie kolczyków, bransoletek, sprzączek do pasków i wielu innych, drobnych lub bardziej rozbudowanych form. 

Pomysł na bursztyn

Każdy jubiler zrealizuje pomysł na biżuterię z bursztynu tylko wtedy, gdy dysponować będzie dobrymi i sprawnymi narzędziami do obróbki twardych kamieni. Praca nad obróbka bursztynu zajmuje naprawdę wiele czasu, ale efekty przechodzą największe oczekiwania. Bursztyn zamknięty w szlachetnej konstrukcji metalu szlachetnego zyskuje na wartości wizualnej. Przestaje być jedynie kamieniem znalezionym na plaży w czasie wakacji lub kupionym na targach bursztynu. Ile może kosztować profesjonalna obróbka bursztynu? Ceny na rynku, w zależności od umiejętności rzemieślników, są dość zróżnicowane. Za obróbkę średniej wielkości bursztynu zapłacimy już kilkaset złotych. Im większy jest bursztyn – tym bardziej wzrasta cena za usługę. Biżuterię bursztynową cechuje niesłychana lekkość oraz uniwersalność w stosowaniu. Z bursztynową biżuterią każda z Pań nabiera elegancji zarówno w uroczystej, jak i bardziej prywatnej stylizacji.    

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze