Oczyszczanie cery latem – jakiego rodzaju oczyszczenia potrzebuje twoja cera w sezonie letnim?

Współczesna kosmetologia oferuje nam wiele metod oczyszczania skóry twarzy. Specjalne kosmetyki, zabiegi takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy oksybrazja sprawiają, że skóra twarzy wygląda świeżo i młodo. Jednak nie wszystkie zabiegi i metody można stosować w sezonie letnim. Sprawdź, jak powinno wyglądać oczyszczanie twarzy latem.

Lato to okres, gdy słońce operuje najsilniej. Promieniowanie słoneczne to także szkodliwe promienie ultrafioletowe, które nie tylko wysuszają skórę ponad miarę, powodując jednocześnie znaczne ograniczenie produkcji kolagenu i fatalny wygląd skóry. Promienie UV niestety mogą też być przyczyną poważnych schorzeń, a więc skóra musi być chroniona przed ich nadmiarem. Złuszczanie naskórka, które jest nieodłącznym elementem oczyszczania skóry, odsłania młode komórki skóry i niestety zmniejsza barierę ochronną skóry, a wówczas promienie słoneczne łatwo mogą powodować poparzenia skórne, przebarwienia, nie mówiąc już o konsekwencjach zdrowotnych. Z tego powodu należy starannie dobierać zabiegi i kosmetyki do oczyszczania twarzy latem.

Oczyszczanie twarzy latem – co jest absolutnie zakazane?

Zabiegiem, który bardzo silnie złuszcza naskórek, jest mikrodermabrazja i to zarówno ta diamentowa, jak i korundowa. Nie wolno jej stosować latem. Każdy, dobry gabinet kosmetyczny odradzi klientkom ten zabieg, bo wykonanie go latem zwykle skutkuje pojawieniem się przebarwień oraz ogromnym przesuszeniem skóry. Ten zabieg najlepiej wykonywać jesienią, zimą i bardzo wczesną wiosną.

Nie wolno też stosować żadnych silnych peelingów mechanicznych ani zabiegów z udziałem mocnych kwasów owocowych. Wykonanie takich procedur latem może skutkować także poważnymi powikłaniami.

Oksybrazja – idealny letni zabieg

Oksybrazja to jedyny zabieg spośród mechanicznych sposobów oczyszczania twarzy, który można stosować latem. W czasie tego zabiegu naskórek złuszczany jest za pomocą soli fizjologicznej i tlenu. To właśnie tlen wpływa na przyspieszenie odbudowy włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność i sprężystość skóry. Z kolei sól fizjologiczna doskonale nawilża skórę. Oksybrazja jest metodą mało inwazyjną, można więc śmiało stosować ją także latem.

Letni zestaw kosmetyków do oczyszczania twarzy

Wielu znanych producentów oferuje świetne preparaty do oczyszczania twarzy, a wśród nich są kosmetyki marki Avon. Dobry zestaw kosmetyków powinien zawierać delikatny peeling enzymatyczny, który warto zastosować w pochmurny dzień. Jednak najważniejszymi kosmetykami są kremy i balsamy nawilżające, bo codzienna ochrona skóry przed nadmierną utratą wody jest podstawą jej pielęgnacji. Kosmetyki te powinny też zawierać silne filtry ochronne, które zabezpieczą skórę przed wnikaniem w jej warstwy nadmiaru szkodliwych promieni ultrafioletowych.

Kosmetyki należy starannie dobierać do rodzaju cery. Jeśli skóra jest jasna, a pod wpływem słońca ulega szybko zaczerwienieniu, należy wybierać kosmetyki wyposażone w silne filtry i oznaczone wskaźnikiem SPF 50. Jeśli cera ma ciemniejszy odcień, odpowiednimi kremami i balsamami będą te z filtrem ochronnym SPF 30. Trzeba jednak wiedzieć, że kosmetyki chroniące przed nadmiarem promieni słonecznych zwykle nie działają tuż po aplikacji. Z tego właśnie względu należy je nakładać około 20-30 minut przed ekspozycją skóry na słońce.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sportowcy coraz częściej sięgają po produkty oraz suplementy diety zawierające…