Rozważasz zakup świateł ledowych? Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z lamp LED

lampy ledowe

Światło oparte na diodach elektroluminescencyjnych stosowane jest w różnorodnych oprawach oświetleniowych. Lampy te są wydajne i energooszczędne. Stosuje się w nich diody klasyczne lub powierzchniowe.

Zalety

Żarówki LED odznaczają się dużą trwałością. Jedna lampa może służyć przez piętnaście lat. Inne zalety żarówek to niezależność barwy światła od zasilania, większy zakres napięć roboczych oraz duża sprawność. Lampy nie nagrzewają się tak bardzo jak standardowe rozwiązania w tym sektorze. W przypadku LEDów można również uzyskać wybraną barwę bez konieczności użycia dodatkowych filtrów. Korzystanie z lamp nie wiąże się z wysokimi opłatami. Emitowane światło nie jest szkodliwe dla ludzkiego wzorku oraz skóry. Żarówki nie zawierają bowiem szkodliwej rtęci. Lampy posiadają ponadto wysoki wskaźnik oddawania barw otoczenia, w związku z czym ich światło jest naturalne. Lampy LED są idealnym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń, w których światło zapalane jest na krótko, gdyż uzyskanie pełnej jasności lampy nie wymaga wiele czasu.

Zastosowanie

Diody elektroluminescencyjne wykorzystywane są w taśmach LED, świetlówkach, listwach oraz modułach. Można je stosować do oświetlenia wnętrz lub przestrzeni otwartych. LEDy wykorzystuje się również  w pomieszczeniach nieposiadających stabilnego napięcia. Moduły oświetleniowe stosowane są zazwyczaj w aranżacji sypialni. Za ich pomocą można stworzyć intymną i ciepłą atmosferę. Światła punktowe pozwalają wyeksponować konkretny obszar w obrębie przestrzeni. Często stosuje się je do oświetlenia mebli w przypadku kuchni połączonej z jadalnią lub salonem. Taśmy LED są ponadto łatwe w montażu. Można je przyklejać do powierzchni blatów. LEDy stosuje się również jako oświetlenie wykorzystywane w obrębie podwieszanych sufitów.

Żarówki LED mają wiele zalet, dlatego ich zastosowanie jest tak uniwersalne. Za ich pomocą można w ciekawy sposób urozmaicić wnętrze i nadać mu niepowtarzalny charakter. Warto zatem pomyśleć o zakupie tego typu lamp do swojego domu.

Artykuł sponsorowany

Share