Odchudzanie bez wyrzeczeń?

Masz zamiar pozbyć się zbędnych kilogramów, ale myśl o katorżniczej diecie czy też męczących ćwiczeniach przyprawia cię o dreszcze? Podpowiadamy, w jaki sposób – bez zbędnych wyrzeczeń – uzyskać szczupłą sylwetkę.

Ogranicz wielkość, nie ilość

Talerz zupy, ziemniaki, mięso, surówka, na deser coś słodkiego i napój. A to wszystko zjedzone… na raz. W teorii to tylko jeden obiad, jednak w praktyce to aż 6 różnych produktów, które – łącznie – nie tylko dostarczają sporej ilości kalorii, ale dodatkowo zajmują znaczącą przestrzeń żołądka, jednocześnie przyczyniając się do jego powiększenia. Dlaczego? Ponieważ wypychają wspomniany narząd, a tym samym powiększają jego gabaryty. Co to oznacza? Między innymi to, że aby zapełnić żołądek, a tym samym zwalczyć uczucie głodu, będziemy potrzebowali coraz większych ilości jedzenia. Właśnie z tego względu należy ograniczyć ilość pokarmów spożywanych na jeden raz. Warto natomiast jeść częściej, za to w mniejszych ilościach. Dzięki temu nasz żołądek będzie posiadał mniejszą objętość, a uczucie głodu zaspokoi nawet niewielka ilość dostarczonego do organizmu pokarmu.

Young happy smiling woman with plate of fruits, indoors. Beauty and dieting concept. Weight lossing, by healthy eating.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Zajęcia aerobiku nie są dla ciebie? Sporty drużynowe cię nudzą? A może po prostu nie masz na nie czasu? Nic straconego. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, w rzeczywistości aktywność fizyczna nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zajęć na siłowni czy też sali sportowej. Jedną z najbardziej naturalnych aktywności jest bowiem… bieganie i chodzenie. Jeśli więc z jakichś powodów nie chcesz uczestniczyć w zajęciach sportowych, postaraj się znaleźć czas na codzienny jogging lub choćby spacery.

Pamiętaj o suplementacji

Suplementy diety to produkty, których celem jest efektywne wspomaganie danych procesów zachodzących w organizmie, w tym oczywiście odchudzania. Warto jednak zauważyć, że suplement suplementowi nierówny. Dlaczego? Ponieważ skuteczność danego preparatu uzależniona jest od jego składu. A ten, im bardziej złożony i wielopłaszczyznowy, tym skuteczniejszy. Oczywiście wybierając dany suplement diety należy mieć również na uwadze bezpieczeństwo stosowania. Każdy z nas ma inny sposób na odstresowanie się. Warto też zaopatrzyć się w suplementy bogate w witaminę D (latem dostarczaną z promieni słonecznych) i magnez, który jest niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z jesiennymi wahaniami nastrojów.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Piąty miesiąc ciąży, czyli półmetek ciąży – zmiany zachodzące w…