#oddajserce Stwórz z nami wirtualne serce!

 

W niedzielę 25 stycznia, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, kampania Dawca.pl rozpocznie 3tygodniową akcję promującą ideę dawstwa narządów.

„W godzinach 10.00-18.00 na Dworcu Centralnym w Warszawie będziemy zachęcać do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce z narządami (serce, płuca, nerka, wątroba), umieszczeniu ich oznaczonych hashtagiem #oddajserce w mediach społecznościowych” – zachęca Paweł Klikowicz, rzecznik Dawca.pl.

„Poprzez nietypową kampanię chcemy zachęcić użytkowników aplikacji Twitter oraz Instagram do przekazania wirtualnego serca jednocześnie zwracając uwagę na problematykę dawstwa narządów”. – podkreśla koordynator Dawca.pl

Zrobienie zdjęcia w odpowiedniej pozie – z wyciągniętą ręką, i opublikowanie w aplikacji Instagram, wskazuje na przekazanie serca drugiej osobie. Dodatkowo aplikacją internetowa na www.dawca.pl/oddajserce będzie automatycznie zaciągała zdjęcia opatrzone hasztagiem #oddajserce w celu stworzenie wirtualnego serca, w którym będzie można odnaleźć swoje zdjęcia i udostępniać w wybranych kanałach Social Media.

Dawcapl_oddajserce2

W ramach akcji odbędą się wydarzenia:

  • na Dworcu Centralnym w Warszawie (25 stycznia)
  • na Dworcu Głównym w Krakowie (7 lutego)
  • na Dworcu Głównym we Wrocławiu (14 lutego)
  • dawca

Dawca.pl jest kampanią promującą świadome dawstwo narządów, szpiku oraz krwi. Jej głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy polskiego społeczeństwa na temat procedur przeszczepiania tkanek, komórek i narządów, a w efekcie wzrostu powszechnej akceptacji dla tych procedur. Jest prowadzona przez grupę studentów z Gdańska na zasadach wolontariatu. Na stronie kampanii można wyrobić oświadczenie woli, które jest „testamentem” osoby chcącej oddać pośmiertnie narządy.

 

Share