Odmień wnętrze na wiosnę dzięki fototapetom

Przy pomocy fototapety można znacząco zmienić charakter wnętrza, skutecznie je odświeżyć czy nadać niebanalny wygląd. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwiniętej technologii, fototapety możemy umieścić wszędzie. Są odporne na wilgoć, możemy je czyścić, a one nadal zachowują swój piękny wygląd. Warto wiedzieć, że fototapety znakomicie prezentują się nie tylko na ścianach, ale i na drzwiach, lodówkach, meblach. Fototapeta, którą stworzysz według własnych upodobań, stworzy nie tylko cudowny klimat w Twoich czterech kątach, ale i przypomni o pięknych chwilach.

Jak wybrać fototapetę?

Fototapety są świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza, ukrycie ewentualnych niedoskonałości czy nierówności. Jeśli nie wiesz jaką fototapetę wybrać, zastanów się, w którym pomieszczeniu chcesz ją umieścić, jak najczęściej spędzają tam czas domownicy i z czym się kojarzy. Jeśli w danym pomieszczeniu, np. salonie czy sypialni, najczęściej wypoczywacie, fototapeta powinna być w stonowanych barwach, by nie rozpraszać i nie być zbyt krzykliwa. W salonie idealnie sprawdzą się krajobrazy, abstrakcyjne wzory, motywy roślinne, zwierzęce. W zależności od tego, w jakim klimacie masz umeblowane wnętrze, możesz wybrać także fototapety retro, vintage czy fantasy. Tego typu dekoracje będą idealnym uzupełnieniem. W sypialni dobrze wyglądać będą fototapety w delikatnych, pastelowych barwach. Możesz także postawić na reprodukcje obrazów. Jeśli jesteś rodzinna i lubisz podkreślać indywidualizm domowników, zaprojektuj samodzielnie fototapetę, która zostanie stworzona np. z Waszego rodzinnego zdjęcia z wakacji. 

Fototapetą powiększysz wnętrze

Od niedawna na rynku dostępne są fototapety 3D oraz fototapety przestrzenne, które znakomicie sprawdzają się wtedy, gdy chcesz optycznie powiększyć wnętrze. To idealne rozwiązanie do małych mieszkań czy wąskich korytarzy. Fototapety te dają efekt trójwymiarowości, a przez to optycznie powiększają wnętrze. Zdecyduj się na abstrakcyjne grafiki, np. pętle, kwadraty, wiry w rozmaitych barwach, czy fototapety przedstawiające perspektywę dającą efekt głębi. 

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ