Odmładzanie za pomocą kwasu hialuronowego

Wiosna przybyła do nas już na dobre – czy to odpowiedni okres, żeby zadbać o swój wygląd? Oczywiście, że tak! Na pewno jednym z dobrych pomysłów będzie zdecydowanie się na uzupełnienie w swoim organizmie kwasu hialuronowego. Czym on jest i jak wpływa na nasz organizm? Zapraszamy do dalszej lektury!

Czym jest kwas hialuronowy?

Przede wszystkim, to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie i odpowiada m.in. za wiązanie w nim wody. Jednak z biegiem lat jest go coraz mniej, co przekłada się również na efekty estetyczne – problemy z wiązaniem się wody widać m.in. jako coraz bardziej wiotczejącą skórę. Jeżeli chcemy zadbać o to, by nasza skóra była lepiej nawilżona niż obecnie i jednocześnie zyskała na objętości – zabiegi z kwasem hialuronowym są właśnie dla nas!

Jak wygląda zabieg?

Warto zaznaczyć, że pomimo tego, że zabieg sam w sobie nie jest skomplikowany, zawsze powinien być poprzedzony konsultacją medyczną z lekarzem. Tak wygląda to m.in. Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis. Sam zabieg natomiast wykonywany jest wraz ze znieczuleniem – najczęściej nie jest potrzebne silne znieczulenie, wystarczy znieczulenie w kremie. W przypadku, gdy jest ono niewystarczające – stosuje się znieczulenie podobnego tego, które wykorzystywane jest przez stomatologów.

 


Sam kwas hialuronowy (który posiada postać żelu) wstrzykiwany jest w miejsca, w których chcemy uzyskać efekt jego uzupełnienia. Wykorzystywane są do tego zwykłe igły, jednak stosowane są również mikrokaniule. To rodzaj igły, który jest tępo zakończony, dzięki czemu ich stosowanie nie grozi pojawieniem się np. siniaków.

Czas trwania i rekonwalescencja

Sam zabieg wykonywany jest jednorazowo, trwa to zazwyczaj od 30 do maksymalnie 90 minut. Jeżeli chodzi zaś o sam okres rekonwalescencji, to w przypadku, gdy podczas zabiegu zostały wykorzystane mikrokaniule (a tyczy to m.in. wspomnianego już wcześniej Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis), po prostu nie występuje – pacjent od razu gotowy jest do wszelakich aktywności a siniaki i im podobne nie występują. Jeżeli stosowane są igły – może pojawić się obrzęk, jednak zniknie on maksymalnie po około 2 dobach.

Sam efekt zabiegu z kwasem hialuronowym widoczne są od razu! Nie są one całkowite – te zobaczymy dopiero po około 2 tygodniach, wtedy kwas zdąży już związać wodą w naszym organizmie, co przełoży się na ujędrnienie naszej skóry i zmniejszenie zmarszczek.

Warto pamiętać, że przez wspomniane 2 tygodnie każdy pacjent powinien spożywać więcej wody, niż normalnie, nie zaleca się również odwiedzania takich miejsc, jak sauny czy solaria! Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Same 2 tygodnie nie są również czasem długim, dlatego każdy z pacjentów powinien przestrzegać tych zaleceń!

Efekty – ile trwają?

Jako że kwas hialuronowy jest substancją, która normalnie występuje w naszym organizmie, jest też przez niego w sposób naturalny usuwany – nie zmienia to jednak faktu, że efekty zabiegu są widoczne od 6 do aż 18 miesięcy po nim! Wszystko zależy m.in. od genetyki oraz trybu życie, jaki prowadzimy – w każdym wypadku są to więc wyniki indywidualne, jednak możliwe do przewidzenia.

Czy wypełnianie kwasem hialuronowym jest dla każdego?

Jak już wspominaliśmy, jest to zabieg prosty i mało inwazyjny, jednak warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania co do niego, o których zawsze powinniśmy pamiętać. Należą do nich przede wszystkim ciąża (oraz karmienie piersią), nadwrażliwość na sam kwas hialuronowy, opryszka, trądzik czy choroby o podłożu autoimmunologicznym. Pamiętajmy jednak, że przed każdym zabiegiem mają miejsce konsultacje z lekarzem, więc jeżeli zabieg tego typu nie jest obecnie dla nas – na pewno się o nim dowiemy.

A jeżeli ktoś z Was chciałby na zabieg tego typu zdecydować się już tej wiosny, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis. To miejsce, gdzie zabiegi tego typu wykonywane są przez prawdziwych specjalistów w swojej branży. Zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej i dowiedzenia się więcej. Ich oddziały znajdują się w Krakowie i Warszawie – do nich również serdecznie zapraszamy!

www.medestetis.pl
Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ