Odświeżmy ogród na przyjście wiosny

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i każdy przygotowuje się do niej na swój sposób. Odświeżamy garderobę, zmieniamy fryzurę, warto jednak zadbać także o swoje otoczenie i przygotować ogród na przyjście ciepłych dni, gdyż zbliża się okres, gdy na zewnątrz będziemy spędzać coraz więcej czasu, organizując grille i przyjęcia na świeżym powietrzu. 

Odświeżmy ogród

Poza aranżacjami roślinnymi, pięknymi kwiatami i nienagannym trawnikiem, niezbędne wyposażenie ogrodu stanowią meble, które pomogą w odpoczynku i relaksie. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wpływa na dobre samopoczucie, zdrowie, ma niezastąpiony wpływ na organizm. Leżaki, huśtawki, wygodne ławki, zdecydowanie wpłyną na nasz komfort, ale niezbędne wyposażenie ogrodu stanowią także parasole ogrodowe, dzięki którym nic nie zaburzy naszego wypoczynku.

parasol ogrodowy

Należą one do niezastąpionych akcesoriów ogrodowych

Chronią przed słońcem w upalne dni, pozwalając na spędzanie czasu w cieniu, bez zagrożenia poparzeniem słonecznym. Jednakże są niezawodne także w deszczowe i wietrzne dni, chroniąc przed deszczem i pozwalając na spędzanie czasu na powietrzu nawet pomimo złej pogodny. Jednym z rodzajów parasoli są parasole ogrodowe na wysięgniku, które pozwalają na regulację wysokości, kąta nachylenia parasola, co pozwala nam na dostosowanie ich w zależności od kąta padania promieni słonecznych, czy padającego deszczu. Znacznym ułatwieniem korzystania z parasola jest korbka, która pomaga w szybkim zamykaniu i otwieraniu parasola. Parasole mają zazwyczaj rozpiętość od dwóch do czterech metrów, co stanowi dużą powierzchnię zacieniania, a także pozwoli na skupienie pod nim dużej ilości osób.

Ciekawe akcesoria

Akcesoria te występują w różnych kolorach, co ułatwi kolorystyczne dopasowanie parasola do mebli i stworzenie eleganckiego zestawu. Konstrukcja parasola zazwyczaj zrobiona jest z aluminium lub stali. Co sprawia, iż akcesoria te nie są zbyt ciężkie i łatwo można przenieść je w inne miejsce. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, ułatwiając przechowywanie je w zimie.
Każdy, kto marzy o relaksie i komforcie spędzając czas na świeżym powietrzu, powinien uznać parasol za niezbędne wyposażenie swojego ogrodu.

fot. https://pixabay.com/

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Fitness najchętniej ćwiczymy w styczniu i wrześniu, a zumbę? Wiosną…