Organizacja wesela lub konferencji w Warszawie – wybór optymalnego obiektu

Stolica jest miejscem, w którym to baza lokalowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Wesele lub jakiekolwiek inne przyjęcie zorganizować można w wielu hotelach, centrach weselnych oraz innych lokalizacjach, jak na przykład restauracje. Niezależnie od naszych oczekiwań, możliwe jest wybranie naprawdę wyjątkowego miejsca.

Pamiętajmy jednak, że w stolicy sala bankietowa musi być koniecznie wcześniej zarezerwowana. O innych kwestiach związanych z wynajmem sal bankietowych – szczególnie w dużych miastach, mówi Andrzej Moryś z pomorska21.com.

Wedle najnowszych doniesień rynki weselne i eventowe przeżywają olbrzymie zatrzęsienie. Okres letni jest optymalnym czasem często dla organizacji eventów firmowych – zwłaszcza wyjazdów integracyjnych. Znaczna część tych wyjazdów ma charakter edukacyjno-rozrywkowy, co dodatkowo powoduje obciążenie obiektów hotelowych oraz sprawia, że sala bankietowa lub konferencyjna będzie o wiele trudniejsza do wynajęcia. Z drugiej strony mamy do czynienia z sezonem weselnym, który w zasadzie ogranicza do minimum możliwości zorganizowania czegokolwiek na ostatnią chwilę.

Gdzie znaleźć wolną salę bankietową?

Administratorzy sal bankietowych, restauratorzy oraz hotelarze na pniu wyprzedają wszelkie dostępne terminy z nawet kilku letnim wyprzedzeniem. Jest to poważne ograniczenie dla wyboru naprawdę fajnego miejsca dla potrzeb organizacji wesela, czy jakiegokolwiek innego eventu. Często niektóre lokalizacje nie są w ogóle wynajmowane na eventy osobom fizycznym – jedynie firmy eventowe lub agencje ślubne są w stanie zorganizować event w danym miejscu, co niewątpliwie znacząco ogranicza pole manewru dla pragnących zorganizować ślub samodzielnie od początku do końca.

Duże miasto, czy raczej prowincja i kameralna atmosfera?

Obiekty podmiejskie – jak podkreśla Moryś, również przeżywają oblężenie. Szczególnie tyczy się to okolic dużych miast, gdzie niekiedy sala bankietowa poza miastem okazuje się bardziej atrakcyjną, niż nawet hotel w prestiżowej lokalizacji. Istnieją miejsca, gdzie istnieje większa szansa na znalezienie wolnego terminu. Są to tak zwane molochy eventowe, w których to imprezy organizowane są taśmowo. Portale branżowe jak pomorska21.com w tej grupie wyróżniają choćby obiekty hotelowe zlokalizowane w okolicach Nieporętu, Zegrza oraz Serocka. Organizacja udanego eventu weselnego nie jest więc bajecznie prostą rzeczą – trzeba postarać się o wczesną rezerwację, opłacenie zaliczek i przygotowanie się też na ogrom pracy i wydatków związanych z wyborem takiego miejsca na wesele.

Artykuł sponsorowany

Share