Przecier pomidorowy – kupić czy zrobić?

przecier pomidorowy

Moda na domowe przetwory z owoców i warzyw trwa w najlepsze. Podobnie jak dawniej nasze babcie, tak teraz i my smażymy, marynujemy, pasteryzujemy, wekujemy… Bez wątpienia dostarcza to mnóstwa frajdy, a przy tym pozwala zachować odrobinę lata i jego dobrodziejstw na znacznie ciemniejsze i zimne dni. Jednak w przypadku niektórych przetworów pojawia się pytanie – czy warto?

Skoro na rynku dostępne są naturalne i smaczne produkty tego typu… Dobrym przykładem wydaje się tutaj przecier pomidorowy. Pudliszki i wiele innych firm produkują przecież naprawdę dobry gotowy przecier pomidorowy… Kupić czy zrobić? Oto jest pytanie! Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Przecier pomidorowy Pudliszki – poznaj skład

Jednym z podstawowych kryteriów, które powinno zaważyć na twojej decyzji, jest oczywiście skład produktu gotowego. W przypadku produktu od Pudliszek sprawa jest bardzo prosta – 99,6% to czysty przecier pomidorowy pozyskany z najlepszej jakości pomidorów od lokalnych dostawców mających swoje plantacje w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów przetwórczych i produkcyjnych w Pudliszkach. Pozostałe 0,4% to naturalne konserwanty – sól i regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego – które bardziej niż o smaku produktu decydują o jego trwałości i możliwości przechowywania.

Tu pojawia się pierwsza kwestia, w której przewagę ma gotowy przecier pomidorowy Pudliszki, a mianowicie – wysokiej jakości surowiec wykorzystany do jego produkcji. Zgodnie z polityką firmy, w procesie produkcji wszystkich jej przetworów trafiających później na sklepowe półki (oprócz przecieru także ketchup czy gotowe pulpety Pudliszki) wykorzystywane są starannie wyselekcjonowane warzywa dostarczane na bieżąco przez lokalnych producentów. Dojrzewają one w pełnym słońcu, są soczyste i pełne smaku. W twoim przypadku pozyskanie warzyw dobrej jakości nie będzie ani proste, ani… tanie. Pomidory dostępne w sklepach i na targowiskach są często niezbyt jędrne i soczyste, a dość drogie, natomiast w przypadku tych hodowanych we własnym ogródku możesz mieć problem z ich pełnym dojrzewaniem.

Sos do makaronu, ryżu, pulpety… Pudliszki i ich przecier pomogą!

Nasz werdykt brzmi zatem: kupić! Jeśli wybierzesz dobry, naturalny przecier bez sztucznych konserwantów, będziesz mogła cieszyć się w kuchni pełnią możliwości bez dużego nakładu pracy własnej i znacznego wkładu finansowego. Jaki wybrać zatem przecier, by być w stanie ugotować idealny sos do spaghetti, fasolkę po bretońsku, pulpety? Pudliszki wydają się optymalnym wyborem, przede wszystkim ze względu na maksymalnie naturalny skład, ale też głębię smaku, którą jest w stanie zagwarantować ich produkt.

Nie zrozum nas źle – nie oznacza to, że zniechęcamy cię do domowej działalności przetwórczej.

Chcemy po prostu ułatwić ci codzienne kuchenne zmagania. Jeśli jednak przygotowywanie przetworów na zimę sprawia ci dużo radości – do dzieła! Własny przecier pomidorowy, na którego bazie ugotujesz później własną zupę pomidorową, to wszak niemały powód do dumy. Powodzenia!

Materiał zewnętrzny

Share