Organizowanie wesela – na co zwrócić uwagę?

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Tego dnia Państwo Młodzi znajdują się w centrum zainteresowania wszystkich gości weselnych oraz fotografa i kamerzysty. Każdemu zależy, aby w ten jeden dzień wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Z punktu widzenia gości weselnych (i najprawdopodobniej też organizatorów) najważniejsze jest przyjęcie weselne. Na co zwrócić uwagę wybierając restaurację, hotel czy dom weselny, który zorganizuje dla nas przyjęcie? O jakie rzeczy trzeba zadbać samemu podczas organizacji wesela Tychy?

Restauracja, Hotel czy Dom Weselny?

Decydując się na ślub, po ustaleniu terminu przychodzi czas na wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Zorganizowanie wesela w restauracji to najlepsza opcja dla osób, które zaprosiły gości z niedalekiej okolicy i nie muszą zapewniać im noclegu. W Tychach znajduje się wiele restauracji, które specjalizują się w organizacji przyjęć, w tym przyjęć weselnych i wesel.

Wesele w hotelu to doskonałe rozwiązanie dla Młodych, którzy mają dużo gości z daleka. Wesele w hotelowej restauracji i później nocleg w pokojach hotelowych to nie tylko olbrzymia wygoda dla Gości, ale przede wszystkim dla Młodych. Nie muszą myśleć o transporcie dla gości do hotelu czy do domów.

Dom Weselny to dobre rozwiązanie dla każdego. W Domu Weselnym oprócz sali, w której odbywa się przyjęcie, dostępne są również miejsca noclegowe. Najczęściej nie ma obowiązku ich wykorzystywania, więc jeśli większość gości jest z okolic, nie trzeba zapewniać im noclegu. Jeśli większość jest przyjezdna, będzie miała gdzie spać. Jedyną wadą wesela w domu weselnym jest to, że przed weselem i po weselu nic się tam nie dzieje, więc jeśli któryś z gości chciałby przyjechać wcześniej lub wyjechać później, nie miałby gdzie zjeść ani nie miałby co robić.

Zadbaj o dodatki i alkohol

Organizując wesele warto samemu zatroszczyć się o dodatki i dekoracje sali weselnej. Zakup baloników, konfetti, ozdób czy kwiatków lepiej zostawić dla siebie. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem, a dodatki będą takie, jakie sobie wymarzyliśmy.

Polskie wesele nie może odbyć się bez alkoholu, a w szczególności wódki. Warto samemu zatroszczyć się o odpowiednią ilość wódki oraz o inne alkohole. Kupując je w hurtowni, uwzględniając tak zwane korkowe i tak wychodzi taniej, niż zakup wódki w restauracji, czy w domu weselnym.

Organizacja wesela w mieście Tychy to olbrzymia odpowiedzialność i duże wyzwanie logistyczne, dlatego należy podejść do tego z rozwagą i odpowiedzialnością.

Artykuł sponsorowany

Share