Panele 3D Dunin. Moda na wypukłe kształty

Ściany aranżować można na wiele sposobów i z całą pewnością jest to krok mogący wiele zmienić w wystroju, warto więc dobrze go przemyśleć, bo w dużej mierze to właśnie wygląd ścian warunkuje nasze samopoczucie we własnych czterech kątach.

Z pomocą przychodzą w osiągnięciu odpowiedniego efektu i satysfakcji panele 3D Dunin, które na dobre zaskarbiły sobie już serca klientów. Mnogość zastosowań i bogactwo stylistyki to plusy, jakich próżno szukać wśród tapet, okładzin ściennych oraz farb.

Kontrolowany chaos

O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Panele 3D Dunin, jak sama nazwa wskazuje, mają postać trójwymiarową; ich powierzchnia nie jest płaska, ale tłoczona w rozmaite wzory. W zależności od modelu, panele 3D Dunin mogą tworzyć wspólnie złożony układ lub też – w przypadku innych – pojedynczo stanowić samodzielny element ozdobny. Wzornictwo paneli 3D Dunin wykorzystuje geometryczne kształty oraz harmonijne fale. Wszystko to, choć wyraźnie odstaje od ściany, doskonale ją ubiera. Tego rodzaju ścienna dekoracja to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, ponieważ wprowadza do wnętrza powiew nowoczesności w bardzo dobrym stylu.

Bez światła ani rusz

Panele 3D Dunin przestają robić wrażenie tylko w jednej sytuacji – kiedy gaśnie światło. We wszystkich pozostałych momentach dnia ich wygląd dynamicznie się zmienia, co stanowi niewątpliwy plus tego rozwiązania dekoracyjnego. W zależności od natężenia, koloru oraz rodzaju światła wzór na panelach 3D Dunin prezentuje się odmiennie. Sprawia to, że poprzez drobny zabieg można nadać im całkowicie inny wygląd. Chociażby z tego względu warto uzupełnić montaż paneli o dodatkowe światła umieszczone tuż przy ich krawędziach zewnętrznych – spotęguje to efekt wizualny, kiedy tylko będziesz mieć na to ochotę. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach szczególnie korzystnie prezentują się panele w oryginalnie białej barwie, podświetlone zimnym światłem – niebieskim, zielonym lub fioletowym. Z kolei w aranżacjach wykonanych w stylu tradycyjnym wspaniale sprawdzają się cieplejsze barwy, czyli wszystkie odcienie żółci i czerwieni, jakie można uzyskać niewielkim kosztem i przy zastosowaniu taśm z diodami LED.

2-panel-3d-dunin

Z czego to jest zrobione?

Panele 3D Dunin wykonane są z gipsu, a ich strukturę wzmocniono przy pomocy włókna szklanego. Ich powierzchnia ozdobny została przygotowana do malowania, dzięki czemu w dowolnym momencie możesz zmienić oryginalny kolor paneli, jeśli tylko zechcesz. Ten atut odgrywa niezwykle ważną rolę przy późniejszych aranżacyjnych zmianach. Instalowanie paneli na powierzchni ścian nie należy do skomplikowanych czynności Poszczególne elementy ważą jednakże nawet kilkanaście kilogramów, więc ich montaż warto zlecić fachowcom. Procedura montażu jest nie tylko prosta, ale ponadto nie wymaga wiercenia. Nie obejdzie się natomiast bez kleju, który zagwarantuje trwałe i stabilne wiązanie. Jeśli decydujesz się na malowanie paneli, zrób to dopiero po ich zamontowaniu, kiedy już będziesz pewien, że klej wysechł, a montaż jest trwały.

Portal Efekciarnia.pl  wsparł nas merytorycznie.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zobaczcie kolejną wyjątkową kolekcję duetu Bizuu! Propozycje na sezon jesień-zima…