Paris Fashion Week 2013

Miastem zamykającym światowy miesiąc pokazów mody jest Paryż. Stolica Francji jest uznawana za wisieńkę na torcie stolic mody, dlatego też wymaga się od niej najwyższej klasy organizacji każdego występu.

Aby zachęcić Was do śledzenia nowych kolekcji przedstawiamy wybrane pokazy tegorocznego Paris Fashion Week z każdego dnia imprezy :

Dzień 1 : Anthony Vaccarello

Belgijski projektant miał swoją chwilę triumfu wzbudzając jednak przy tym niemałe wątpliwości. Kolekcja prezentowana na PFW została oceniona przez krytyka modowego – Booth Moore, która uznała ubrania „w rockowym stylu dla Rihanny lub też dla totalnych chudzielców”. Dlaczego tak krytycznie osądzono pokaz ?

Na wybiegu z początku można było zobaczyć ciekawie skrojone żakiety i koszule, potem jednak weszły odważniejsze stroje. Ubrania, głównie koloru czarnego, zakrywały bardzo mało ciała, a  czasem dopuszczalne minimum. Niektóre kostiumy były poszarpane, co rzeczywiście mogło skojarzyć się z rockowym stylem.

Wiedząc o najnowszej plotce jakoby Vaccarello miał wkrótce objąć nowe stanowisko w jednej z linii Versace – Versus, jesteśmy ciekawi jego kolejnych kolekcji.

Oceńcie sami:

Anthony Vaccarello Spring/Summer 2014 RTW

Anthony Vaccarello

Photo by Marcus Tondo/indigitalimages.com

 Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień 2 : Rochas

 Pokaz marki Rochas jest niewątpliwie wart wyszczególnienia z drugiego dnia Paris Fashion Week. Ubrania są utrzymane w jasnych, pastelowych kolorach, dominują błyszczące elementy materiału. Twórca kolekcji, Marco Zanini, pracował nad tymi materiałami we Francji i Włoszech i trzeba przyznać, że efekt jest zadowalający. Dominującymi elementami strojów są spódnice, szerokie żakiety i proste płaszcze.

Rochas Spring/Summer 2014 RTW
RochasPhoto by Yannis Vlamos/indigitalimages.com

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień 3 : Lanvin

Metaliczne odcienie, czarna satyna, egzotyczny szyfon i żakard – to i jeszcze więcej elementów miało za zadanie ukazać nadzwyczajny efekt – światło, nadzieję i pozytywne myślenie. Takie przesłanie miała mieć kolekcja stworzona przez Alberta Elbaza na Paris Fashion Week. Projektant chciał materiałami przedstawić blask kobiety, lecz w sposób nadzwyczajny, a nie zwykłymi błyskotkami i dodatkami.

Nas osobiście zachwyciła kolekcja Elbaza, stylizacje są odpowiednie na dzień jak i na nocne wyjście.

Lanvin – Spring/Summer 2014 RTW

LanvinPhoto by Marcus Tondo/indigitalimages.com

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień 4 : Isabel Marant

Połączenie kobiecej delikatności z rockową przebojowością. Zestawienie tych dwóch tak odmiennych, a nawet skrajnych światów wyszło projektantce bezbłędnie. Nie przesadzając ze skórzanymi elementami Isabel Marant zachowała w strojach przejaw kobiecości i romantyczności. Projektantka znów pokazała, że jest dobra w tym, co robi. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na obuwie.

Isabel Marant – Spring/Summer 2014 RTW

Isabel Marant

Photo by Marcus Tondo/indigitalimages.com

 więcej zdjęć TUTAJ

Dzień 5 : Jean Paul Gaultier

Projekty Gaultier’a są zazwyczaj zachowane w specyficznym kręgu. Obowiązkowym elementem stylizacji musi być chociaż odrobina szaleństwa. Tym razem projektant wyszedł z owym szaleństwem poza ubrania – wybieg Paris Fashion Week na chwilę stał się parkietem tanecznym. Gaultier był bardzo niezadowolony, że pokaz jego marki odbywa się w tym samym czasie co nowy sezon programu telewizyjnego – francuskiego Tańca Z Gwiazdami. Postanowił więc, że przeniesie taniec na wybieg – stylizacje odnosiły się do poszczególnych rodzajów tańca – od disco po hip-hop. Dodatkowo, projektant zadbał o jury z prawdziwego zdarzenia. Za stolikiem oceniającym modelki usiedli Rossy de Palma, muza projektanta – Tanel Bedrossiantz oraz choreograf i twórczyni pokazu – Blanca Li.

Nam bardzo spodobała się taka odmiana pokazu mody, a co Wy sądzicie?

Jean Paul Gaulier Spring/Summer 2014 RTW

Jean Paul Gaultier

Photo by Yannis Vlamos/indigitalimages.com

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień 6 : Chloé

Od marki Chloé wymaga się kreatywności wyższej rangi. Tym razem postawiono na wygodę i stonowane kolory. Wśród znanych nam bardzo dobrze wielu odcieni koloru niebieskiego spotkaliśmy dawno niewidziany już kolor khaki. Ubrania są w większości luźne i nie podkreślają sylwetki. Odnośnie sukienek zdania mogą być podzielone – są one swobodne, ale ich asymetryczność może być uciążliwa przy ruchu mimo użycia delikatnych materiałów.

Chloé Spring/Summer 2014 RTW

Chloe

Photo by indigitalimages.com

Więcej zdjęć TUTAJ

Mamy też wielką przyjemność poinformować, że na tegorocznym PFW swoją kolekcję pokaże Gosia Baczyńska. Projektantce gratulujemy, życzymy udanego pokazu i czekamy z niecierpliwością na efekty pracy!

Pamiętajmy, że Paris Fashion Week trwa do 2. października, a każdy pokaz jest udostępniany między innymi na oficjalnej stronie magazynu Vogue. Pełny terminarz znajdziecie pod tym linkiem. Zaległości możecie nadrobić na www.vogue.com

Mam nadzieję, że udało nam się zarazić Was gorączką Fashion Week!

Barbara Jańczak

Share

Podziel się swoją opinią

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Mimo powszechnego powiedzenia, że w życiu warto kierować się sercem,…