Perfumy niszowe – czym się różnią od popularnych zapachów z perfumerii

Różnica pomiędzy perfumami niszowymi a tymi ogólnie dostępnymi w drogeriach pojawia się już na etapie ich tworzenia. Większość zapachów mainstreamowych produkowanych jest w oparciu o panujące na rynku trendy i oczekiwania klientów. A o sukcesie ich sprzedaży bardzo często decyduje cała kampania marketingowa, na którą wydawane są ogromne pieniądze i w której biorą gwiazdy, nie tylko wielkiego ekranu.

Wolność artystyczna twórców perfum niszowych

Producenci perfum niszowych stawiają przede wszystkim na jakość i niebanalność nowych zapachów. Dlatego kompozytorzy perfum „nosy” mogą sobie pozwolić na niezwykłą wolność artystyczną przy ich tworzeniu. Łącząc poszczególne nuty zapachowe, głowy, serca i bazy tworzą niebanalne wonie, często niespotykane w normalnej sprzedaży. Co ciekawe, niektóre „nosy” współpracują z firmami tworzącymi jedne i drugie rodzaje perfum.

Historie opowiedziane zapachem

Nieskrępowana twórczość „Nosów” pozwala im na komponowanie zapachów odpowiadających ich emocjom i wizjom artystycznym. Powstają wtedy perfumy opowiadające różnorodne historie i nawiązujące to elementów kultury, wydarzeń, czy postaci historycznych.

Perfumy niszowe kreowane przez włoską rodzinę Terenzi odwołują się do bogatego dorobku historycznego i artystycznego ich kraju. Poezji Dantego, mitologicznych Bogów, czy Lukrecji Borgi.

Niezwykle ciekawe odniesienia ukazał w swej serii Histoires de Parfums Gerald Ghislain. Zapachy przez niego kreowane odnoszą się do konkretnych postaci historycznych, takich jak Casanova, Hemingway, a nawet Marki de Sad, utworami operowymi oraz miejscami, jak Moulin Rouge. Zabiorą nas w podróż w czasie i przestrzeni.

Perfumy niszowe – unikalność i niepowtarzalność

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających perfumy niszowe na tle zapachów mainstreamowych jest ich unikalność. Właśnie dlatego nie znajdziesz ich na półkach sieciowych perfumerii i drogerii. Pojawiają się one na rynku w krótkich seriach w wybranych sklepach, czy stronach internetowych. Niektóre zapachy są tak unikalne, że są produkowane dosłownie w ilościach kilku sztuk przeznaczone dla wybranych klientów. Niezwykłe kompozycje perfum niszowych znajdziesz na stronie https://amisell.pl/

Warto również zwrócić szczególną uwagę, że producenci perfum niszowych dbają o każdy szczegół pojawiających się na rynku zapachów. Znaczenie ma nie tylko to, co jest w środku, ale również samo opakowanie bywa swoistym dziełem sztuki. Wykonywane są z użyciem metali szlachetnych złota i srebra oraz materiałów naturalnych, takich jak drewno czy skóra. Odzwierciedlają niezwykłe bogactwo swego wnętrza. Choć nie zawsze. Można również dostrzec tendencje kierujące się w drugą stronę. Niezwykle proste, minimalistyczne buteleczki swą prostotą mają niezaburzań odbioru zapachu. Niezależnie jaki wizerunek wybierze dyrektor artystyczny odpowiedzialny za zapach, z pewnością będą one tworzyć zwięzłą całość.

Perfumy niszowe – zachwycające i ekstrawaganckie

Perfumy niszowe uwodzą i zaskakują swymi zapachami, których bogactwo jest ogromne. Miłośnicy klasyki i elegancji z pewnością się nie zawiodą. Znajdą w nich bowiem zapachy bazujące na najwyższej jakości składnikach naturalnych, pochodzących z różnych części świata. Tworzących niebanalne kompozycje pobudzające uczucia i emocje.

Warto zwrócić uwagę, że w perfumach niszowych nie istnieje podział na damskie i męskie. Niektóre kompozycje skierowane są bardziej do Pań lub Panów głównie ze względu na ich charakter, choć nie jest to ściśle określone. Pozwala to nie tylko na większą swobodę twórczą, lecz również daje wolność wyboru klientom.

Wśród perfum niszowych, można znaleźć również wiele niestandardowych kompozycji odnoszących się do aromatów, z którymi spotykamy się na co dzień. Co ciekawe są to aromaty, które nie dla wszystkich kojarzą się z perfumami. Kompozytorzy zapachów bazują bowiem, nie tylko na naturalnych zapach jedzenia, np. pomidorów, papryki, bekonu, czy grillowanego mięsa. Stworzyli również k opozycje kojarzące się między innymi z pieniędzmi, taśmą klejącą, czy świątyniami religijnymi katolicką, hinduistyczną, czy meczetu, a nawet domu pogrzebowego.

Czy perfumy niszowe są dla każdego?

To oczywiście zależy co, kto lubi, w tym przypadku, czy lubi się wyróżniać i czy chce za to zapłacić. Choć warto zaznaczyć, że ceny niektórych perfum niszowych nie różnią się od popularnych zapachów takich marek, jak: Calvin Klein, Armani, Lancom, czy Tom Ford.

Co ciekawe wiele z tych perfum jest dostępnych w różnych pojemnościach. Od malutkich testerów wielkości 1,2 ml, po większe buteleczki. Jest to szczególnie istotnie ważne, dla tych którzy dopiero zaczynają swoją podróż po zapachach niszowych i poszukują idealnych dla siebie zapachu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ubranie dziecka w odpowiedni sposób wcale nie musi być zadaniem…