Perfumy szyprowe – symbol klasy i elegancji

Perfumy szyprowe

Popularność perfum szyprowych wciąż rośnie. Produkty te mają dużą liczbę miłośników zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Czym są tego rodzaju perfumy? Co wchodzi w skład ich nuty zapachowej? Dla kogo są przeznaczone perfumy szyprowe? Jak je stosować?

Perfumy szyprowe – co to?

Nie każdy wie, ale nazwa perfum szyprowych związana jest z wyspą Cypr. Początki historii tej rodziny zapachów sięgają drugiej dekady XX wieku. To właśnie wtedy słynna firma Coty zaprezentowała swój nowy produkt – były to perfumy „Chypre”. W języku francuskim oznacza to po prostu Cypr, czyli jedną z wysp położonych na Morzu Śródziemnym. Perfumy Coty bardzo szybko zyskały olbrzymią popularność.

Od tamtej pory mianem perfum szyprowych określa się wszelkiego rodzaju pachnidła o podobnej kompozycji zapachów. Zestawienie ze sobą aromatów daje niepowtarzalny, bardzo charakterystyczny efekt, który podbija serca kobiet i mężczyzn od dziesiątek lat. Obecnie perfumy tego typu wypuszcza na rynek niemal każda najsłynniejsza światowa marka. Wystarczy tu wymienić choćby Dior, Givenchy czy Chanel.

Kompozycja perfum szyprowych

Dla wielu osób zagadkę stanowi skład perfum określanych jako szyprowe. Z pewnością jednym z istotniejszych elementów aromatu jest mech dębowy i żywica, które stanowią absolutną bazę i sprawiają, że zapach staje się intensywny i nabiera charakteru. Ponadto w produktach tych wyraźnie da się wyczuć także szałwię i rozmaite cytrusy (m.in. grejpfruty, bergamotkę, pomarańczę).

To jednak nie wszystko. W perfumach szyprowych nie brak również innych akcentów. Zaliczyć można do nich przede wszystkim nutę kwiatową, owocową oraz drzewną. Dzięki nim zapach jest nie tylko mocny i wyrazisty, ale także niezwykle świeży, ciepły i nieco słodkawy.

Stosowanie i zakup perfum szyprowych

Perfumy szyprowe dawniej kojarzone były głównie z linią damską, jednak dziś nie brakuje produktów tego typu przeznaczonych również dla mężczyzn. Wyraźnie wyczuwalny dąb, żywica i bergamotka sprawiają, że aromat jest bardzo elegancki. Perfumy są na tyle mocne, że należy zachować umiar przy ich aplikowaniu. Najlepiej delikatnie spryskać skroń czy nadgarstek. Można je również nanieść na włosy, łokcie i dekolt.

Przepiękny aromat sprawia, że perfumy szyprowe to symbol klasy i szyku. Z tego powodu mnóstwo osób pragnie je posiadać. Produkty można zakupić w perfumeriach i drogeriach, również internetowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poszczególne kompozycje zapachów każdej z marek różnią się nieco od siebie. Podstawa aromatu, złożona przede wszystkim z mchu dębowego, pozostaje jednak taka sama.

Materiał zewnetrzny


Komentarze

komentarze