Piękne ciało bez wyrzeczeń

Chcesz mieć piękne i zadbane ciało? Przeczytaj jak je pielęgnować, by z uśmiechem patrzeć w lustro.

Bez względu na to, jaki nosisz rozmiar, możesz mieć ładne i jędrne ciało. Piękno nie zaczyna się i nie kończy od wybranego rozmiaru. Piękna nie powinny wyznaczać znane twarze z kolorowych magazynów, których zdjęcia są po dużych przeróbkach w Photoshopie. Piękno to nie złośliwe komentarze koleżanek czy chłopaka na temat naszej wagi. Zapewne sami mają problemy z akceptacją siebie i chcą przez to odwrócić uwagę od własnych niedoskonałości. Zawsze powinnyśmy się czuć dobrze w naszym ciele, bez względu na to czy kupujemy ubrania w rozmiarze XS czy XL. Są też pewne sposoby, by je ulepszyć i upiększyć, bez rezygnowania z dotychczasowego trybu życia.

Po pierwsze: nawilżanie

Dobry nawilżający balsam to podstawa naszej pielęgnacji. Balsamów jest całe mnóstwo, do każdego typu skóry. Balsam najlepiej wcierać w skórę zaraz po gorącej kąpieli czy szybkim prysznicu, gdy skóra jest jeszcze gorąca, jej pory są otwarte i jest w stanie przyswoić więcej składników odżywczych. Jeden z lepszych balsamów, które błyskawicznie odżywiają naszą skórę to Neutrogena z maliną nordycką. Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają za dużo czasu na rytuał wcierania balsamu, będzie balsam odżywczy z Nivea do stosowania pod prysznicem.

neutrogena

nivea

Są też bardziej specjalistyczne, do skóry problemowej, walczące z niedoskonałościami takimi jak cellulit czy rozstępy. Ostatnim odkryciem na rynku jest Bio-Oil, który redukuje nie tylko rozstępy, ale i blizny.

Bio_Oil__125ml

Po drugie: depilacja

Funkcje ochronne włosów na ciele skończyły się wraz z wyginięciem dinozaurów. Teraz zbędne owłosienie powinnyśmy likwidować. Nie oszukujmy się, nie wygląda to zbyt estetycznie. Włosy na nogach czy w okolicy pach odbierają na atrakcyjności nawet najpiękniejszej kobiecie. Sposobów na usunięcie niechcianych włosków jest wiele, możemy je dobierać indywidualnie, w zależności od grubości włosa czy progu bólu: maszynka, wosk, pasta cukrowa, laser, plastry, depilator, kremy do depilacji, pianki, szpatułki i wiele wiele innych. Możemy również oddać się w ręce specjalistów i umówić się z doświadczoną kosmetyczką na trwałe redukowanie owłosienia.

depilacja-woskiem

Po trzecie: ruszaj się

Nie musisz silić się na zakup karnetu na siłownię, który i tak nie będziesz miała czasu zrealizować. Jeśli masz taką możliwość i czas na to – dobrze! Nie zawsze mamy potrzebne środki czy czas w tygodniu. Stosuj zamienniki: zamiast wracać ze szkoły/uczelni/pracy komunikacją miejską – po prostu przespaceruj się, zamiast windy – przejdź się schodami, zamiast oglądać telewizję siedząc na kanapie – oglądaj jeżdżąc na rowerze stacjonarnym (oczywiście, jeśli taki posiadasz) lub ćwicząc.

Po czwarte: żyj tak jak chcesz i zaakceptuj siebie

Nie od dziś wiadomo, że kobieta na diecie, to kobieta zła i nieszczęśliwa. Nie zawsze tak jest, ale dosyć często. Nic na siłę! Wiem, że to, co napiszę będzie nieco niepoprawne, ale jeśli sposób Twojego żywienia nie zagraża Twojemu zdrowiu (podwyższeniu się cholesterolu, cukrzycy, problemów z sercem) i jesteś z niego zadowolona, to nie ma sensu zmieniać go na drakońskie diety (które często są pozbawione składników odżywczych). Jeśli Twoje znajome krzywią się, gdy zamiast sałaty zamawiasz podwójną porcję frytek, może czas zmienić otoczenie? Jeśli Twój chłopak zamiast zachwycać się Tobą, stale krytykuje Twój wygląd, może też czas go zmienić?

Malwina Cichosz

Źródła zdjęć:

www.ginevra.pinger.pl

www.fashionelka.pl

www.monikowyswiat.blogspot.com

www.twenty-something-sherbet.blogspot.com

www.ladiva.pl

 

Share