Pierścionki zaręczynowe – trendy 2016

Pierścionek zaręczynowy to ukoronowanie i symbol jednego z najbardziej prywatnych i intymnych momentów w życiu człowieka – oświadczyn. Mogłoby się więc wydawać, że wybór tego elementu biżuterii jest sprawą bardzo osobistą i że nie obowiązują tutaj żadne mody. Nic bardziej mylnego! Idealny i wpisujący się w aktualne trendy złoty czy srebrny pierścionek zaręczynowy każdego roku wygląda trochę inaczej. I choć moda biżuteryjna nie zmienia się tak dynamicznie jak ta związana z przemysłem odzieżowym czy obuwniczym, i tu możemy zaobserwować mniej lub bardziej wyraziste tendencje. Jakie pierścionki zaręczynowe są na topie w roku 2016?

pierscionki

Zrób to sam… albo chociaż częściowo samodzielnie

Eksperci piszą o tym, że trendem najbardziej rosnącym w siłę jest daleko idąca personalizacja pierścionków zaręczynowych. Liczy się oryginalność i niepowtarzalność, dlatego też w cenie są np. pierścionki projektowane własnoręcznie przez późniejszych narzeczonych. Jeśli zaś pragnący się oświadczyć mężczyzna nie posiada zdolności manualnych i drygu artystycznego, powinien przynajmniej wybrać materiał i ogólny wzór, według którego wykonany zostanie pierścionek na zamówienie. Coraz więcej jubilerów, także tych bardzo znanych, jak W.KRUK, wprowadza do swojej oferty podobne usługi sprofilowane pod klientów, którzy cenią sobie osobisty charakter biżuterii zaręczynowej. Katalogi biżuterii stanowić mogą doskonałe źródło inspiracji, ale najlepiej dodać też coś od siebie.

3d ilustration of gold engagement ring in a gift box on white background

Srebrny pierścionek zaręczynowy prababci – strzał w dziesiątkę!

Choć rodowe klejnoty robią wrażenie na każdym, nie w każdej rodzinie istnieje zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych z pokolenia na pokolenie. Dlatego też nieustannie popularnym trendem jest biżuteria stylizowana na zabytkową i długoletnią. Wymyślne zdobienia, ciemne srebro lub ciężkie złoto, rozbudowana i misternie wykonana korona, w której osiądzie brylant – wszystko to jest jak najbardziej pożądane. Stylizacja typu vintage rządzi bowiem nie tylko na wybiegach, ale także w szkatułkach na biżuterię.

Dzieci kwiaty i Matka Natura

W sezonie 2016 na topie są także wszelkie wzory kwiatowe i związane z naturą. Pierścionki inspirowane różnego rodzaju roślinnością okazują się bardzo popularne. Zazwyczaj są drobne i delikatne, a co za tym idzie – zwiewnie i powabnie kobiece. Nie trzeba też obawiać się kolorów. Brylanty czy cyrkonie to nie jedyne wyjście – kamienie szlachetne w oczku pierścionka mienią się w tym sezonie wszystkimi kolorami tęczy. Im bardziej wyraźne, tym lepiej. Rządzą zielony szmaragd i czerwony rubin, ale w tym względzie warto akurat kierować się własnym gustem i upodobaniami przyszłej narzeczonej.

Asymetria

Ostatnim istotnym trendem, który warto wspomnieć, są wszelkiego rodzaju wzory asymetryczne. Wszelkie zaburzenia w klasycznej, prostej linii pierścionka zwanej „chatonem” są dozwolone. Sprawiają też, że pierścionek wygląda na lekki i delikatny.

Fot. Pinterest.com

Materiały prasowe

Share