Pierwszy festiwal świadomych zakupów: modnie i naturalnie

Pierwszy festiwal świadomych zakupów – tak można by nazwać dwie imprezy, które odbędą się w najbliższą sobotę w Warszawie. Już 12 maja, w jednym miejscu i czasie, zapraszamy na dwa niezwykłe i oryginalne wydarzenia targowe adresowane do świadomych konsumentów, którym nie jest obojętne, jakie produkty wybierają.

Udział nie wymaga żadnych kosztów wstępu, lecz każdy nasz zakup ma znaczenie, w czasach kiedy żyjemy w ciągłym nadmiarze masowej konsumpcji.

Znaczenie ma wszystko, co kupujemy!  Zapraszamy na Targi mody, designu i sztuki PROJEKTY 100% ORYGINAŁ oraz Targi kosmetyków naturalnych NATURAL BEAUTY.

Całość wydarzenia ujrzy światło dzienne w miejscu o charakterze wyjątkowo dopasowanym do idei przedsięwzięcia – w sali wystawowej budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wybór tego miejsca zawdzięcza swoim wybijającym się ponad konkurentów atutom plastycznym, architektonicznym i funkcjonalnym. Targi będą więc rozgrywać się w budynku doprawdy oryginalnym. Podkreśli to ducha eventu, a ten pozostaje konsekwentny.

Mówimy tu o konsekwencji w promowaniu produktów oryginalnych i równie słusznym zniechęcaniu do otaczającej nas wszechobecnej bylejakości produktów. Podczas targów ujrzymy tę słuszność na własne oczy, a wszystko to dzięki obecności wyselekcjonowanych marek twórców kosmetyków w 100% naturalnych oraz wybranych projektantów mody i artystów.

Targi PROJEKTY – 100% ORYGINAŁ

Kryterium doboru marek i artystów biorących udział w Targi PROJEKTY – 100% ORYGINAŁ był niewątpliwie aspekt autentyczności procesu tworzenia. Marki zostały sprawdzone pod kątem procesu produkcji w Polsce lub zagranicą. W ofercie targów będzie można odnaleźć świetnej jakości ubrania damskie, męskie i dziecięce, a także torby, biżuterię i dodatki modowe. Wiele miejsca zostanie poświęcone nie tylko modzie damskiej i projektom dziecięcym, ale również stylowi męskiemu. Na targach wyjątkową ofertę dla panów przygotują projektanci marynarek, koszul, i innych dodatków tworzących męski szyk.

Druga część tematyczna targów dotyczy sztuki który przeplata się z modą i niejednokrotnie jest dla niej źródłem inspiracji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wiele miejsca na targach zajmą kolekcje malarstwa będące elementem imprezy, jednocześnie dostarczając satysfakcji osobom o wysublimowanym guście, odważnym podejściu do kształtowania swojego otoczenia oraz wystroju wnętrz.

Natural Beauty

Choć mogłoby się wydawać, że zapanowała “moda” na wszystko, co eko i bio, tak naprawdę – patrząc głębiej – mamy do czynienia z poszerzaniem się świadomości Polaków, a ta nie jest tylko kwestią trendów. W naturalnych substancjach kryje się ogromny potencjał kosmetyczny, który każdorazowo pokrywa się ze zdrowotnym. Warto więc świadomie dobierać kosmetyki nie zawierające chemicznych emulgatorów, sztucznych zapachów, czy uznanych za szkodliwe konserwantów. Z tej właśnie racji kosmetologia naturalna zyskuje na popularności już od lat – coraz więcej osób przekonuje się o jej skuteczności na własnej skórze, bowiem kosmetyki naturalne nie zawierają parabenów, parafiny, silikonów, SLS, glikolu, chemicznych filtrów, syntetycznych zapachów i barwników. To wszystko szkodzi zwiększając przepuszczalność naszej skóry, prowadząc do problemów i alergii.

Targi Natural Beauty rozwiną ten wątek dzięki osobistej obecności twórców kosmetyków naturalnych i przedstawicieli zagranicznych marek.

Wszyscy zainteresowani tą tematyką, świadomymi zakupami oryginalnych rzeczy i naturalnych kosmetyków, rozmowami z projektantami i twórcami wyselekcjonowanych marek znacznie pogłębią swoją wiedzę na targach “Projekty – 100% Oryginał” oraz Natural Beauty. Mamy bowiem do czynienia z całkowicie świeżym i – nomen omen – oryginalnym konceptem referencyjnych targów.

Jeśli autentyzm leży nam na sercu i chcielibyśmy osobiście ich poznać, 12 maja to dzień, na który czekamy i który czeka na nas. Oczywiście, wraz z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie przy ul. Dobrej  56 (sala wystawowa, parter). Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Więcej informacji:

Targi Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

Wydarzenie na Facebook’u: https://web.facebook.com/events/545506399182460/

Targi PROJEKTY – 100% ORYGINAŁ

www.targiprojekty.pl

Wydarzenie na Facebook’u:  https://facebook.com/events/2038941399680997/

 

W skrócie:

Targi PROJEKTY – 100% ORYGINAŁ

Targi Natural Beauty

12 maja (sobota )

godz. 11:00-18:00

Wstęp bezpłatny

Warszawa, ul. Dobra 56/66

Biblioteka Uniwersytecka – sala wystawowa, parter.


Komentarze

komentarze