Planowanie wakacji w Chorwacji

Chorwacja jest niezwykle popularnym i malowniczym miejscem, wybieranym przez mnóstwo Europejczyków na wakacje. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ pokus jest tam bardzo wiele – rozpoczynając od ciepłego klimatu, na urokliwych zabytkach i magicznych zakątkach kończąc. O czym należy pamiętać przed wyjazdem w to miejsce?

Termin wyjazdu

Pierwszą kwestią jest czas, w którym planujemy odbyć wakacje w Chorwacji. Szczyt sezonu wypada tutaj od czerwca do sierpnia i to właśnie wtedy trzeba liczyć się z największym napływem turystów. Jeśli zależy nam na mniejszym oblężeniu, na pewno trafniejszym wyborem jest urlop w maju lub we wrześniu – pogoda w tym okresie jest nadal bajeczna, a ceny za noclegi czy też poszczególne atrakcje nie są jeszcze wywindowane na typowo turystyczny poziom. Chorwacja zachwyca przez cały rok i nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby spędzić tam wypoczynek również w zimie czy też na jesieni.

Wybór noclegu

Elementem, gwarantującym udane wakacje w Chorwacji jest również wybór odpowiedniego miejsca noclegowego. W tym przypadku wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki – od hoteli, poprzez apartamenty prywatne, kwatery, a nawet możliwość wynajęcia całego domu. Kwestie noclegowe warto jest zorganizować jeszcze w Polsce, tak by nie szukać w ciemno dostępnych miejsc (zwłaszcza w pełni sezonu) po przyjeździe. Skorzystanie z zasobów internetowych w tym przypadku jest jak najbardziej rozsądnym i szybkim wyjściem na znalezienie najlepszego noclegu. Sprawdzone apartamenty na wakacje w Chorwacji znajdziesz na edom.pl.

Co warto zwiedzić?

Celów podróży na urlop w Chorwacji jest mnóstwo i tak naprawdę ciężko jest wszystko zobaczyć podczas jednego wyjazdu. Na pewno warto jest zwiedzić Rovinj – jest to miejsce bogate w różnorodne zabytki oraz piękne parki. Poza tym dostępne są tam rozbudowane plaże, zarówno żwirowe, jak i skałkowe. Dla rodzin, podróżujących z małymi dziećmi bardzo dobrym wyborem jest Medulin. Kiedyś była to mała, rybacka wioska, natomiast dziś jest to miejsce tętniące życiem. Piaszczysta plaża z dostępem do płytkiej wody oraz możliwością podróży wodnymi taksówkami na pobliskie wyspy to najlepsze atrakcje dla maluchów. Primosten to kolejna destynacja, o której nie można zapomnieć podczas wakacji w Chorwacji. Na tym sztucznym półwyspie została wybudowana starówka, malownicze uliczki, pełne kwiatów i magicznego klimatu. Dodatkowo cały półwysep pokryty jest gęstym lasem, co stanowi doskonałe oderwanie od czasu spędzonego na gorącej plaży czy też przebywania w wodzie.

materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to…