Plastikowy czy aluminiowy? Jaki kosz wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju kosza na śmieci nie jest tak prosty, jak by to mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Choć służy on tylko do zwykłego, czasowego przechowywania śmieci przed ich wyrzuceniem do kontenera, to mimo wszystko musi on spełniać kilka bardzo ważnych założeń. Musi posiadać odpowiednią wielkość i wygląd w zależności od pomieszczenia. Najważniejszą jednak zmienną każdego kosza jest to, z jakiego będzie on wykonany materiału.

Kosze plastikowe

Kosze wykonane z plastiku to zdecydowanie najczęstszy widok w polskich domach i mieszaniach. Główną zasługą tego stanu rzeczy jest niezwykle niska cena takiego kosza. W zależności od rozmiaru potrafi on kosztować od kilku, do najwyżej kilkunastu złotych za wersje największe.
Kosz plastikowy jest przy tym stosunkowo wytrzymały, w pełni uniwersalny tzn. można z powodzeniem wyrzucać do niego wszystkie śmieci, jak też posiada ergonomiczne kształty. Jest także niezwykle lekki, a przy tym dostępny w bardzo dużej ilości wersji kolorystycznych.
Plastikowe pojemniki na odpady to jednak przede wszystkim niezwykle niska estetyka. Choć są one często kolorowe i jaskrawe, to, tak czy inaczej, wyglądają one bardzo nieestetycznie, szczególnie na tle nowocześnie zaaranżowanej kuchni lub łazienki.

Kosze aluminiowe

Kosz aluminiowy jest propozycją dla tych wszystkich, którzy potrzebują w swoich domach kosza ładnego i pasującego do dobrze zaprojektowanych i zaaranżowanych pomieszczeń.
Kosz tego typu posiada stylowy wygląd, bardzo dobrą jakość wykonania i niezwykle wysoką trwałość. Jego nowoczesny wygląd jest nie tylko ładny, ale też odporny na korozje.


Niestety ten typ kosza ma bardzo poważne wady, które często wykluczają go z użycia w wielu sytuacjach. Choć cena takiego kosza jest bardzo wysoka, szczególnie w przypadku porównania go z koszami plastikowymi, to jednak największą jego wadą jest ryzyko wystąpienia reakcji chemicznych w połączeniu metalu ze środkami chemicznymi. Powoduje to, że do takiego kosza nie można wyrzucać wszystkiego. Istnieje duże ryzyko, że po zetknięciu się go z np. chemią łazienkową, może nastąpić wytworzenie się niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia substancji.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze