Płaszcz zimowy – hit sezonu zimowego 2020/2021! Przeczytaj jak wybrać najlepszy!

płaszcz zimowy

Sezon zimowy wiąże się ze znacznym spadkiem temperatury, co wymusza zakupienie ciepłego płaszcza. Co roku modowe trendy dotyczące tej części garderoby znacznie się zmieniają, dlatego w sklepach pojawiają się nowe propozycje w wielu wydaniach. Jakie modele płaszczy damskich sprawdzą się najlepiej tej zimy? O czym należy pamiętać, wybierając odpowiedni płaszcz zimowy?

Powrót mody z XX wieku

W ostatnim czasie można zauważyć powrót trendów, które były aktualne 40, a niekiedy nawet 80 lat temu. Obecnie taka odzież przyjmuje nieco bardziej współczesne formy, jednak wciąż nawiązuje do estetyki płaszczy damskich wykorzystywanych w XX wieku. Mowa tu o takich elementach, jak powiększone ramiona czy specjalne taliowanie.

Modne w tym sezonie płaszcze damskie  zaprojektowane są z wykorzystaniem motywu kraty. Taki motyw również ma związek z modą królującą w latach 60. XX wieku. Obecnie staje się on coraz bardziej popularny, znacznie wyróżniając pokrytą nim odzież na sezon zimowy spośród klasycznych, jednolitych wariantów. Krata może przyjmować zarówno minimalistyczne postaci, jak i być bardzo wyrazista, łącząc w sobie wiele kolorów. Ważne, by do takiego płaszcza dopasować szalik, czapkę i buty w przemyślany sposób. W innym przypadku niewłaściwe kolory czy wzory mogłyby „gryźć się” z tym wyrazistym motywem.

Płaszcze ze skóry

Hitem są także płaszcze damskie wykonane z naturalnej lub syntetycznej skóry. Jest to bardzo elegancka propozycja, która sprawdzi się dobrze w połączeniu z prostymi dodatkami bez żadnych ozdobników. O odzież tego typu należy dbać w odpowiedni sposób, co pozwoli na cieszenie się nią przez nawet kilka sezonów.

Skórzany płaszcz zimowy powinien być długi. Takie fasony cieszą się ogromną popularnością w tym sezonie i niewątpliwie trafią w gusta wysokich kobiet.

Zawsze modny oversize

Już od kilku lat w cenie są ubrania oversize, które pozwalają na ukrycie mankamentów sylwetki przy jednoczesnym zachowaniu wygody. Płaszcze zimowe tego typu mogą być wykonane z dowolnego materiału – skóry, sztruksu czy nawet wełny. Bardzo często powiewają one na wietrze, tworząc ciekawy efekt prosto z wybiegów.

płaszcz zimowy

Propozycją wartą uwagi są płaszcze oversize w stylu retro lub w wersji asymetrycznej. Takie ubrania bez wątpienia przyciągają wzrok, co ma ogromne znaczenie dla niektórych osób. Niestandardowe płaszcze damskie najlepiej łączyć z jednolitymi spodniami, klasycznymi kozakami lub botkami oraz uniwersalnymi szalikami. Ważne, by zachować umiar, ponieważ obszerna odzież wierzchnia dominuje całą stylizację.

Trencze we współczesnej wersji

W tym sezonie popularne są również trencze, które pojawiają się na wybiegach najbardziej znanych domów mody. Zazwyczaj są one przewiązane paskami pozwalającymi na podkreślenie talii i nadanie odzieży charakterystycznej formy. Co ciekawe, na rynku w ostatnim czasie pojawiły się także trencze wykonane z cienkiej skóry syntetycznej. Jest to bardzo niestandardowe rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenniczek na całym świecie.

Artykuł sponsorowany

Share