Podaruj w prezencie kolczyki – białe złoto

Białe złoto

Złota biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Szukasz eleganckich kolczyków? A może chcesz podarować je ukochanej osobie? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na kolczyki z białego złota.

Czym jest białe złoto i jakie ma właściwości?

Białe złoto to stop złota z cynkiem, niklem, a niekiedy również srebrem i palladem. Swoją barwą imituje ono platynę lub srebro. Często pokrywane jest warstwą rodu, która niestety może się zetrzeć. W związku z tym lepiej wybierać stop złota z niklem, mający trwały połysk. Białe złoto ma podobne właściwości chemiczne jak klasyczne złoto, ale jego właściwości fizyczne mogą się różnić. Przede wszystkim białe złoto często ma większą twardość.

Obecnie białe złoto cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie wybierane zamiast srebra lub klasycznego złota. Wiele osób decyduje się na kupno pierścionka zaręczynowego lub obrączek wykonanych z tego stopu. Nie brakuje również naszyjników i kolczyków z białego złota. Te ostatnie często wybierane są jako dodatek do pierścionka zaręczynowego lub prezent z okazji rocznicy.

Do czego pasują kolczyki z białego złota?

Chcesz podarować ukochanej osobie kolczyki? Białe złoto doskonale sprawdzi się jako prezent. Prezentuje się ono bardzo elegancko i stanowi gustowne uzupełnienie stroju. Ze względu na jego uniwersalność, może być noszone zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Kolczyki z białego złota są świetnym wyborem również jako biżuteria ślubna, gdyż pięknie współgrają z białą suknią. Na prezent warto wybrać kolczyki z białego złota i szlachetnymi kamieniami. Stop złota i niklu doskonale podkreśla połysk i kolor ozdobnych kryształków. Warto także wiedzieć, że biżuterię z białego złota można z powodzeniem łączyć ze srebrną. Dzięki temu, wręczając w prezencie takie kolczyki, nie masz poczucia, że zmuszasz daną osobę do dalszych wydatków związanych z kompletowaniem biżuterii.

Bez wątpienia kolczyki z białego złota to doskonały wybór, chociażby ze względu na ich elegancję oraz uniwersalność. Jeśli podarujesz je bliskiej osobie w prezencie, z pewnością doceni ona ten pomysł.

Artykuł sponsorowany

Share