Tablice manipulacyjne — zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku

tablice manipulacyjne

Mogłoby się wydawać, że uniwersalne zabawki nie istnieją. Dzieci w różnym wieku mają zróżnicowane potrzeby. Z niektórych zabawek po prostu wyrastają i przestają się nimi interesować. Popularne klocki, lalki, misie, to znane wszystkim przykłady tych produktów, które mogą posłużyć dzieciom przez kilka lat i nie znudzą im się tak szybko. W ofercie Manibox znajdziesz tablice manipulacyjne — zabawki, które nie tylko dają dzieciom rozrywkę, ale również wpływają na rozwój. Ich kreatywny wymiar sprawia, że zainteresowanie budzą zarówno wśród kilkuletnich dzieci, jak i tych, które dopiero kończą swój pierwszy roczek życia. Sprawdź, dlaczego ta zabawka ma tak szerokie zastosowanie.

Rozwojowy wymiar tablic manipulacyjnych dla dzieci

Zabawki, które szczególnie mocno lubią rodzice maluchów to te, które nie tylko bawią, ale i uczą. Znaczny odsetek dzieci również dobrze radzi sobie z produktami, dzięki którym mogą rozwijać swoje umiejętności. Tak jest w przypadku tablic manipulacyjnych. Stworzone na podstawie nurtu rozwojowego Montessori, mają za zadanie pozwolić dzieciom odkrywać z wykorzystaniem własnej samodzielności. Dziecko zaspokaja swoją ciekawość, badając zmysłami elementy przymocowane do tablicy. To najczęściej akcesoria codziennego użytku. Co prawda maluchy nie mogą zazwyczaj dotykać ich wtedy, gdy przedmioty te znajdują się w naturalnym środowisku, czyli w domu, na dworze. Dlatego posiadając tablicę, mają niepowtarzalną szansę otwierać, włączać, zamykać, bawić się zamkami, włącznikami, kłódkami.

Tablice sensoryczne mają rozwijać koordynację ręka-oko, małą motorykę, uczą cierpliwości. Ta zabawa nie znudzi się szybko zarówno kilkulatkom, jak i rocznym maluchom. Uniwersalność tablic umożliwia więc podarowanie tego typu prezentu dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Wyjątkowy design tabli manipulacyjnych

Kreatywność twórców przy tworzeniu tego typu zabawki nie zna granic. Różne elementy, kształty, faktury i kolory. Tablice przybierają wyjątkowe barwy i wymiary, co z jednej strony ma wpływ na poznawanie świata przez dzieci, a z drugiej sprawia, że zabawki wyglądają wyjątkowo oryginalnie. Tablicę manipulacyjną możesz postawić przy ścianie lub ją do niej przymocować. Dopasujesz jej kolor do klimatu panującego w dziecięcym pokoju. Różne wielkości tablic również dostosujesz do możliwości pomieszczeń, w których będą przechowywane. Możliwość zawieszenia tablicy to dodatkowy sposób na zaoszczędzenie miejsca w pokoju.

Zabawka bezpieczna dla dzieci

Mówiąc o produktach dla dzieci, nie można zapominać o kwestii bezpieczeństwa. Ta jest przecież kluczowa dla prawidłowej i beztroskiej zabawy najmłodszych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, z jakiego źródła kupujemy tablice. Oferowane przez Manibox produkty to gwarancja bezpiecznej zabawy Twojego dziecka. Chociaż tablice składają się z drobnych elementów, to wszystkie przytwierdzone są na stałe. Rogi tablic sensorycznych zostały zaokrąglone. Przy produkcji wykorzystywane są jakościowe materiały i certyfikowane surowce. Wszystkie produkty wykonane zostały z myślą o najmłodszych użytkownikach, którzy często jeszcze nie ukończyli pierwszego roku swojego życia. Aby prawidłowy rozwój dziecka był możliwy, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o bezpiecznej zabawie i mimo wszystko obserwować maluch w trakcie wykonywania swoich aktywności. Sprawdź dostępne w ofercie Manibox produkty i wybierz zabawkę dla dziecka.

Artykuł sponsorowany

Share