Podsumowanie zgrupowania Finalistek Konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2021

miss polonia dolnegośląska 2021

Zakończyło się 5-dniowe zgrupowanie Finalistek Konkursu, które odbyło się w kompleksie Dworzysko w Szczawnie-Zdroju. Był to bardzo intensywny pobyt, którego harmonogram przewidywał aktywności od rana do samego wieczora. Finalistki przeżyły cudowną przygodę, którą wspominać będą przez wiele kolejnych lat.

Pierwsze dni

Kandydatki pojawiły się w Dworzysku we wtorek 25 maja, po południu. Hotel przygotował dla nich przepiękne i dobrze wyposażone pokoje. W dzień przyjazdu Dolnoślązaczki spotkały się z organizatorami z Grupy FLPR na integracyjnym grillu i poznały plany na kolejne dni. Dodatkowo upominki dla kandydatek przygotowały najlepsze polskie marki: Staropolanka, Ziaja, Sylveco, Miraculum, Manufaktura w Bolesławcu i Karmello. Ciekawe gadżety zapewnił również oficjalny patron honorowy konkursu, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Zgrupowanie przygotowywaliśmy od kilku miesięcy. Chcieliśmy, aby z całego wydarzenia kandydatki wyniosły same pozytywne wspomnienia i przydatne umiejętności. Duża wagę przyłożyliśmy do wyboru odpowiednich partnerów, którzy będą wspierać nasz konkurs. Uczestniczki nie mogły też liczyć na nudę, harmonogram był bardzo napięty. mówi Marcin Chabier (organizator, Grupa FLPR)

Drugi dzień zgrupowania Finalistki rozpoczęły od wycieczki po całym kompleksie Dworzyska. Zobaczyły m.in. zagrodę z alpakami, stadninę koni, ogródek, odnowioną stodołę i piękną restaurację Babinicz serwującą przepyszne potrawy. Później w tych samych miejscach odbyły się sesje zdjęciowe przed obiektywem Czupurunga Photography i PF Studio.

Monika Witkowicz z salonu Beauty Expert przeprowadziła warsztaty z makijażu, a Jowita Marzec z gabinetu Green Room wykład o świadomej pielęgnacji. To one podczas całego zgrupowania dbały o piękny makijaż Finalistek do sesji i innych aktywności. Fryzurami Dolnoślązaczek zajęli się specjaliści z Salonów Stylu Wrocław.

Nie tylko uroda się liczy

Konkurs Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego ma na celu wyłonienie ambasadorek Dolnego Śląska, które będą reprezentować region na wydarzeniach w całej Polsce. Podczas zgrupowania kandydatki poznały lepiej historię regionu. Anna Chabier ze szkoły językowej Filos Logos przeprowadziła kurs o nauce języków obcych, aby pomóc kandydatkom przeskoczyć barierę, która często pojawia się w rozmowach w innym języku. Swoich sił Finalistki spróbowały również na bardzo wymagającym polu bitwy w grze w paintball (Paintball Osada). Kandydatki pokazały swoją siłę, determinację i odwagę, skradając się po poligonie, aby wygrać z przeciwną drużyną. Oprócz paintballa Finalistki pojechały również na wycieczkę rowerową w piękne okolice Szczawna Zdroju. Niektóre z nich miały okazję wsiąść na konia i połączyć jazdę z niezwykła sesją zdjęciową.

Sesje zdjęciowe

Zgrupowanie miało na celu sprawdzenie umiejętności Finalistek przed obiektywem. Jest to ważna część pracy przyszłej Miss, bo będzie ona brała udział w licznych działaniach promocyjnych. Odbyły się sesje na koniach, w pokojach Dworzyska, odnowionej stodole, w pobliskich polach rzepaku. Najbardziej imponującą sesją była ta zorganizowana w wałbrzyskiej Palmiarni. Finalistki pozowały w kreacjach od Ewy Stepaniuk w otoczeniu przepięknych roślin.

Bal

Punktem kulminacyjnym zgrupowania była Gala z okazji ponownego otwarcia Restauracji Babinicz w Dworzysku. Finalistki zaprezentowały się w sukniach Ewy Stepaniuk – kreacjach ślubnych, jak i wieczorowych. Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu Need for Strings. Dla finalistek Bal był okazją na sprawdzenie swoich umiejętności prezentacyjnych na wybiegu dla modelek oraz ostatecznym przygotowaniem do Wielkiego Finału, który zaplanowany jest na 12 czerwca w Galerii Victoria w Wałbrzychu. To tam okaże się, która kandydatka założy na głowę piękną Koronę z ceramiki bolesławieckiej, wykonaną przez Manufakturę w Bolesławcu.

Obszerną relację ze zgrupowania znaleźć można na stronach konkursowych. Już wkrótce rozpocznie się także wybór online Miss Publiczności/Internetu.

Zapraszamy na Wielki FInał – 12 czerwca 2021, Galeria Victoria, Wałbrzych!

Patronat medialny Feszyn.com

Share