Pokarm, którego potrzebuje twoje dziecko

W pierwszych miesiącach od momentu narodzin trzeba zwracać szczególną uwagę na swoją pociechę. Kwestie żywieniowe są niezwykle istotne, dlatego nie można ich zaniedbywać, ponieważ ma to realny wpływ na dalszy rozwój malucha. Kiedy okres karmienia piersią dobiega końca, trzeba znaleźć dla dziecka pokarm zastępczy, którego skład nie będzie budził żadnych zastrzeżeń.

Nieunikniona zmiana

Wynalezienie mleka w proszku z pewnością było wydarzeniem przełomowym, ponieważ zmieniło to wiele w kwestii karmienia niemowląt. Okazało się, że w warunkach laboratoryjnych udało się stworzyć pokarm, który składem był ściśle zbliżony do tego pochodzącego z matczynej piersi. Przyjmuje się, że mniej więcej w szóstym miesiącu (licząc od momentu narodzin) nadchodzi moment, w którym matka odstawia swoje dziecko od dotychczasowego, naturalnego mleka, na poczet modyfikowanego. Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań odnośnie co do takiej decyzji, a w razie potrzeby zawsze można ją przedyskutować z lekarzem rodzinnym. Spora część Polek decyduje się sięgnąć po sprawdzony produkt, jakim jest Nestle NAN Pro 2, który przed wejściem na rynek został poddany wielu badaniom, by na półki trafiło pełnowartościowe mleko o jak najlepszym składzie.

nestle-nan-pro-2-mleko-nastepne-w-proszkuz-b-lactZawartość budząca zaufanie

Obecnie każdy produkt dostępny na rynku jest szczegółowo opisany. Podobnie jest z mlekiem modyfikowanym, które nie jest wielką niewiadomą, tylko pokarmem w pełni dostosowanym do spożywania przez dzieci. Produkt proponowany przez Nestle jest kompozycją m.in. aktywnych kultur bakterii B.lactis, wysokiej jakości białka OPTIPRO, DHA wspierającego rozwój wzroku u niemowląt i immunoskładników. Stąd też doskonale nadaje się jako typowe mleko następne, które podaje się dziecku wraz z osiągnięciem określonego wieku. Doskonale zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych, które odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie rozwoju psychofizycznego. Mleko następne Nan Pro 2 z B.lactis poza tym, że stanowi indywidualny pokarm, doskonale nadaje się do przygotowania kleików lub kaszek. Jego przygotowanie jest na tyle proste, że nawet świeżo upieczony tata poradzi sobie z tym w mgnieniu oka.

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Top modelka Gisele Bündchen kolejny raz promuje buty amerykańskiego projektanta.