Polska moda, produkty eko i krajowa scena artystyczna. FMS przenosi się do Wrocławia

Fashion Market Square

Jeśli lubisz krajową scenę fashion, chcesz wspierać polskich twórców, interesuje cię moda i kosmetologia eko, a ponadto jesteś fanem wydarzeń kulturalnych, to Fashion Market Square jest eventem dla Ciebie! Po wakacyjnym sukcesie edycji sopockiej, wydarzenie wraca do Wrocławia. Widzimy się 11-12 września we Wrocławskim Centrum Kongresowym!

Fashion Market Square to wydarzenie skupiające w jednym miejscu i czasie najlepszą modę, sztukę i ekologię.

ourFashion

Polska moda to nie tylko wielkie nazwiska, ale także ci, którzy tworzą z pasji i miłości do tkanin i wzornictwa. To utalentowani ludzie, którzy przelewają na swoje projekty nie tylko pomysły, ale również często swoje rękodzielnicze umiejętności, kreując ubrania, których nie znajdzie się nigdzie indziej.

Właśnie na takich twórców stawia Fashion Market Square. Oryginalność, jakość i wyjątkowość to cechy tych, których produkty będzie można znaleźć podczas wydarzenia. Chcesz zmienić swoją szafę projektami, których nie ma nikt innych? Lubisz kupować lokalnie, by jednocześnie wspierać tradycyjnych projektantów i cieszyć się odzieżą, której nie ma nikt inny? Wybierz ourFashion na FMS!

ecoMarket

Światowy przemysł modowy generuje zdecydowaną większość gazów cieplarnianych z powodu energii zużywanej podczas produkcji i transportu milionów sztuk odzieży kupowanej każdego roku. Tanie włókna syntetyczne emitują gazy takie jak N2O, który jest 300 razy bardziej szkodliwe niż CO2. Co więcej, Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) obliczył, że przemysł mody wytwarza co roku 10% światowych emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo szacuje się, że rocznie zużywa około 1,5 biliona litrów wody.

To musi się zmienić. Planeta jest jedna, dlatego warto wybrać jej dobro. Nie wiąże się to jednak z porzuceniem chęci do bycia modnym. Podczas FMS spotkasz twórców, którzy myślenie eko włączają do swoich produktów. To nie tylko projektanci wegańskiej i no waste mody, ale również wytwórcy produktów, akcesoriów czy kosmetyków, które powstawały z myślą o dobru środowiska. Wybieraj świadomie i stawiaj na jakość. Dołącz do ecoMarketu.

artSquare

Fashion Market Square to także okazja do bycia bliżej sztuki. Podczas wydarzenia odbędzie się wystawa fotograficzna oraz aukcja charytatywna. W niej będzie mógł wziąć udział każdy uczestnik eventu. Prace tworzone przez lokalnych twórców licytowane będą na rzecz młodych, polskich artystów.

Zaplanowano również spotkania z blogerami i influencerami (między innymi z Anną Nowak-Krzywańską, Pauliną Błędowską, Natalią Krzyszkowską, Wiktorią Hoffman, Agnieszką Skoczyńską czy Gabriellą Ratajczak), które dodatkowo umilą koncerty na żywo, after party (po evencie zapraszamy do Cherry Club) oraz zlot food trucków. Im bliżej wydarzenia, tym więcej szczegółów zdradzimy! Wkrótce podamy też listę gości specjalnych.

Fashion Market Square

11-12 września, Wrocławskie Centrum Kongresowe

Sprawdź plan wydarzenia: fashionmarketsquare.pl

Patronat medialny www.feszyn.com

Share