Porządek na tarasie

Piękny i zadbany taras to marzenie wielu właścicieli domków jednorodzinnych. Jego stan oraz kondycja zależą od prawidłowej pielęgnacji oraz regularnego czyszczenia. Jesień sprzyja sprawdzeniu i zabezpieczeniu mebli ogrodowych oraz schowaniu niepotrzebnych przedmiotów na zimę. Nie zawsze jednak mamy odpowiednio duży garaż lub pomieszczenie gospodarcze w domu. Jak zatem szybko i skutecznie zaprowadzić porządek na tarasie?

Porządek na tarasie

O stan tarasu należy dbać o każdej porze roku, jednak jesienią czeka nas więcej obowiązków. Przede wszystkim musimy przygotować tę przestrzeń na nadchodzącą zimę, śnieg oraz mróz. W związku z tym warto zabrać z tarasu meble, sprawdzić stan desek lub płytek i ewentualnie naprawić uszkodzenia. Przed zimą przyda się także dokładnie sprzątnięcie oraz umycie powierzchni tarasu. Często stajemy przed dylematem, co zrobić z drobnymi elementami wyposażenia, narzędziami do sprzątania czy nieużywanymi doniczkami. Możemy je ukryć w ogrodowym domku na narzędzia lub wygospodarować miejsce w garażu. Zamiast szukać dla nich miejsca w domu możemy ukryć je, np. w funkcjonalnej skrzyni ogrodowej, która pomieści wszystkie zbędne przedmioty i pomoże utrzymać porządek na tarasie.

skrzynia-ogrodowa-2

fot. Skrzynia ogrodowa Ogrodosfera.pl

Wszystko na swoim miejscu

Wbrew pozorom utrzymanie porządku na tarasie nie jest trudne, a sukces tkwi w systematyczności. Zastosowanie w ogrodzie drewnianego domku na narzędzia lub w przypadku ograniczonego miejsca skrzyni na tarasie ułatwi przechowywanie przedmiotów. Sprawi też, że w razie potrzeby szybciej znajdziemy poszczególne elementy. Zanim zabierzemy się sprzątanie warto dokładnie sprawdzić stan mebli i sprzętów. Niekiedy może okazać się, że coś musimy wyrzucić lub naprawić. Lepiej zająć się tym przed zimą, aby wracając do schowanych przedmiotów wiosną zastać je sprawne i gotowe do użycia. Czasami uszkodzenia pod wpływem niskich temperatur mogą się pogłębić, dlatego nie warto lekceważyć nawet niewielkich objawów rdzy, wilgoci czy zanieczyszczeń.

Sprawdzone, wyczyszczone oraz naprawione meble oraz sprzęty zabezpieczamy i chowamy do domku lub skrzyni ogrodowej. Zarówno domki, jak i skrzynie są wytrzymałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych, warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Ponadto są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz proste w montażu. Nowoczesne pojemniki wyposażone są w solidne zamknięcia, łatwe w obsłudze oraz estetyczne. W zależności od aranżacji tarasu możemy wybrać, m.in. skrzynię wykonaną z drewna lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odcienie grafitu, brązy i beże skomponują się z posadzką tarasu oraz kolorem elewacji.

skrzynia-ogrodowa-technorattan

fot. skrzynia z technoratanu na poduszki Ogrodosfera.pl

Porządek przez cały rok

Zastosowanie skrzyni ogrodowej jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym nie tylko jesienią, ale również przez pozostałą część roku. W zasięgu ręki możemy przechowywać nie tylko sprzęty ogrodowe, takie jak taczka, szpadel, grabie czy szczotka, ale także ziemię do kwiatów, grilla wraz z akcesoriami i węglem oraz zabawki. W skrzyni ukryjemy także worki z liśćmi lub śmieciami, aby nie szpeciły ogrodu zanim nie oddamy je odpowiednim służbom. Zimą możemy umieścić w niej zapasowe drewno do kominka lub wiaderko z piachem do posypania ścieżek w ogrodzie w razie oblodzenia. Latem możemy przechowywać w niej poduszki z krzeseł, a w czasie grillowania na tarasie posłuży jako dodatkowe siedzisko. W razie potrzeby możemy zamontować zamek lub kłódkę, które zabezpieczą zawartość przed niepożądanymi gośćmi, ale także zwierzętami lub dziećmi. .

skrzynia-z-lawka

fot. ława ze skrzynią Ogrodosfera.pl

Share