Premiera kolekcji Orska „APIS”

Marka Orska to unikatowa, ręcznie robiona biżuteria, najczęściej tworzona w limitowanych seriach. 17-tego kwietnia w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu, odbyła się premiera kolekcji „APIS”. Kolekcja inspirowana jest pszczołami, plastrami miodu. W linii odnajdziemy bransoletki, naszyjniki, kolczyki czy wisiory.  Kolekcja APIS wzbogacona w przyszłości zostanie o spinki mankietowe, spinki w klapę dla mężczyzn.

Wszystko zaczęło się od miodu. I jak się okazało w czasie realizacji pomysłu, autorka kolekcji Anna Orska na własnej skórze poczuła się, jak prawdziwa, pracowita pszczoła. Pomysł, który kiełkował przez dłuższy czas, nareszcie udało się zrealizować. Całość została wzbogacona o stworzoną w technologii 3D pszczołę.

orska apis

O samej kolekcji opowiedziała nam autorka Anna Orska

Co oznacza nazwa kolekcji APIS?

Anna Orska: Po łacinie Apis mellifera to pszczoła miodna.

Skąd inspiracja do stworzenia kolekcji APIS?

Anna Orska: Sama inspiracja wzięła się z niezwykłości struktury plastra miodu. Później okazało się, że ten miód „przykleja” do nas bardzo fajnych ludzi i niezwykłe koncepcje m.in Greenpeace i akcję „Adoptuj Pszczołę” oraz pszczelarzy, którzy dla eventów w butikach Orska przygotowali pakiety pszczelarskich, naturalnych wyrobów.

Jak powstaje kolekcja?

Anna Orska: Ten proces nie ma jednego wzoru. Nie ma na niego konkretnej recepty. Inspiruje mnie wiele rzeczy – natura, architektura, podróże, ale także interesujące osoby. Natura jest chyba dla mnie najbardziej wartościową, „płodną” inspiracją. Pomysł dotyczący plastrów miodu, narodził się bardzo dawno, jednak zawsze stawało coś na przeszkodzie do realizacji. Na szczęście w końcu udało się znaleźć technologię, która dała efekt i możliwości, których szukałam. W kolejnym etapie powstał projekt pszczoły 3D, który uzupełnił minimalistyczne, geometryczne formy.

Jak długo trwało przygotowywanie kolekcji?

Anna Orska: Prace nad kolekcją trwały od grudnia. Obecnie wprowadziliśmy ją do dystrybucji w naszych butikach – we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie, a także w sklepie on-line. Na etapie projektowania zawsze sprawdzam, które koncepcje są możliwe technicznie do zrealizowania. Ten proces wymaga wielu prób i cierpliwości.

Wiem, że  kolekcja  ma także ukryte przesłanie…

Anna Orska: Bardzo mi zależy, aby propagować akcję „Adoptuj Pszczołę”, dlatego, że ma to ogromny wpływ na nasz ekosystem. Wielu naukowców przekonuje, że jeśli wyginą pszczoły, człowiek na Ziemi przeżyje tylko 4 lata.

Czy są jakieś ciekawostki związane z najnowszą kolekcją?

Anna Orska: Ciekawostką może być fakt, że nasza pszczoła różni się od tych rzeczywistych… ma krótszy odwłok i w naszej opinii powstał nowy gatunek – Apis Orska (śmiech). 

wywiad orska

Z Anną Orską rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Nowa kolekcja Apis wspiera akcje „Adoptuj Pszczole”, która dzięki Greenpeace istnieje od 2013 roku. Kupując kolczyki, które narodziły się z druku 3D, ratujesz je w realnym życiu.

http://www.adoptujpszczole.pl/
http://www.orska.pl/pl/shop/kolekcje/apis.html

Kolekcja APIS 

Zdjęcia z Eventu  

Uzupełnienie promocji inicjatywy „Adoptuj pszczołę”, będzie stanowić kampania w mediach społecznościowych pod nazwą #beeORSKA. W ramach konkursu, ORSKA zachęca do kreatywności i przesyłania własnych interpretacji wizualnych hasła przewodniego kampanii. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone biżuterią z najnowszej kolekcji APIS.

beeorska

ORSKA to marka, pod którą kryje się autorska biżuteria artystyczna projektantki Anny Orskiej. Ręcznie robione akcesoria to w większości unikaty i krótkie serie limitowane. Anna Orska tworzy biżuterię z niestandardowych materiałów i nadaje jej oryginalne formy. Artystyczne naszyjniki, kolczyki oraz bransoletki to swoiste biżuteryjne rzeźby, wszystkie ręcznie robione. Anna Orska często czerpie inspirację z otoczenia, życia codziennego, nieraz zmieniając najbardziej prozaiczne przedmioty w małe dzieła sztuki. Tym razem jej uwagę zwrócił niepozorny owad, o niebagatelnym znaczeniu dla ludzi i środowiska.

Orska na Facebooku:

www.orska.pl

Share