Profilaktyka cery naczynkowej

Osoby posiadające cerę naczynkową mają sporo powodów do narzekania. Nieustanna profilaktyka dermatologiczna, zmierzająca do zmniejszenia zaczerwieniania to można powiedzieć codzienna podstawa. Artykuł wyjaśni, czym jest cera naczynkowa i jak podejść najlepiej do procesu jej pielęgnacji.

Charakterystyka naczynkowego rodzaju cery z uwzględnieniem podstaw pielęgnacyjnych

Skóra twarzy charakteryzująca się praktycznie nieustannym zaczerwienieniem z mniej lub bardziej widocznymi naczyniami krwionośnymi to właśnie cera naczynkowa. Taka cera wykazuje olbrzymią wręcz wrażliwość na zmiany atmosferyczne, tzn. wiatr, słońce, różnice temperatur. Duże znaczenie ma utrzymywanie zbilansowanej diety, bazującej głównie na ograniczeniu tłuszczu, cukrów prostych, używek, tj. alkohol, kawa. Cera naczynkowa nienawidzi ostrych, ani gorących potraw.

Jakie właściwości powinien spełniać krem do cery naczynkowej?

Profesjonalne dermokosmetyki w takim przypadku muszą zawierać mocne filtry, przeciwstawiające się promieniowaniu UVA i UVB. Idealny krem do cery naczynkowej w formule przypomina delikatne mleczko, dobrze rozprowadzające się po objętych zapaleniami obszarach skóry.

Absolutnie należy unikać dermokosmetyków drażniących, mających w sobie alkohol. W składzie najlepszych kremów do cery naczynkowej można spotkać witaminy z grup C, K, P, rutynę, alantoinę, ewentualnie d-pantenol. Ogólnie chodzi o to, aby dermokosmetyk wzmocnił cerę, uszczelnił ją, a ostatecznie załagodził negatywne uczucia, np. związane z nadmiernym wysuszaniem skóry. Ekstrakty roślinne są zatem zawsze mile widziane (dobre przykłady to: oczar, kasztanowiec, miłorząb japoński).

Kto ma najwięcej problemów z tym typem cery?

Warto używać kosmetyków dopasowanych do różnych pór roku. Jeżeli masz cerę naczynkową nie myj się zwykłą, kranową wodą, ale zadbaj o jej odpowiedniki mineralne lub używaj codziennie czajnika. Cera naczynkowa rzadko występuje u mężczyzn. Główne problemy posiadają kobiety i dzieci. Często spotyka się sytuację, gdy kobieta podczas ciąży lub po wprowadzeniu antykoncepcji zmaga się z podobnymi kłopotami.

Profilaktyka cery naczynkowej

Ucz się własnego ciała i dokonuj zakupów odpowiadających potrzebom indywidualnym

Dermokosmetyki ukierunkowane na cerę naczynkową to bardzo popularna kategoria w świecie drogeryjnym. Możesz wybierać między ekstremalnie delikatnymi żelami, mleczkami, kremami. Warto podczas zakupów prosić o próbki, a później sprawdzać je pod względem wysuszania lub podrażniania skóry.

Problematyczne produkty należy natychmiast eliminować. Krem do cery naczynkowej może być takim tylko z nazwy (względy marketingowe). Podstawowa wiedza o składnikach aktywnych da ci szansę na trwałą poprawę warunków pielęgnacyjnych. Kremy do cer naczynkowych połącz z miękkimi ręcznikami (wskazana mikrofibra). Ogólnie rzecz biorąc cera naczynkowa pokocha dermokosmetyczne produkty w wersji naturalnej.

Porady dodatkowe dla osób z problematyczną cerą

Poza dbałością o odpowiednie kosmetyki przygotuj się na właściwą ochronę twarzy podczas upałów i chłodniejszych dni. Oddzielaj kremy na dzień i kremy na noc. Stosuj serie sprawdzonych kosmetyków i cały czas testuj ich wydajność, aż wybierzesz zestaw odpowiadający twoim indywidualnym potrzebom. To zadanie wymagające pewnej systematyczności. Cera naczynkowa nie musi być koszmarem. Wystarczy odrobina wiedzy o branży kosmetycznej, cykliczne konsultacje dermatologiczne, rozpoznanie sztuki efektywnego makijażu. Podsumowując, kremów do cery naczynkowej używaj na co dzień, a unikniesz długoterminowych zapaleń.

Inspiracja: Sintiva, sklep dla osób potrzebujących czegoś do cery naczynkowej, w którym można kupić krem do tego typu skóry i inne kosmetyki dla wymagajacych kobiet.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jaki odkurzacz będzie dla nas najbardziej odpowiedni?