„Project Runway” od 2 marca

Czy sukces można zaprojektować? W przypadku tego programu jest to możliwe! „Project Runway” pojawił się już w dwudziestu czterech krajach na świecie, zdobył miliony fanów i prestiżowe nagrody, jak choćby amerykańską statuetkę Emmy – określaną mianem telewizyjnego Oscara. Do tego każdy odcinek show to plejada znanych nazwisk oraz gwarancja najmodniejszych trendów i ogromnych emocji.

project runway małe„Project Runway” narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku, gdzie do tej pory powstało dwanaście edycji programu. Każda z nich biła rekordy oglądalności
i stawała się dla jego zwycięzców  trampoliną do świata wielkiej mody. Amerykański show to królestwo popularnej modelki Heidi Klum. Przez lata w jej programie, w roli gości specjalnych, pojawiały się gwiazdy z pierwszych stron gazet, jak choćby Natalie Portman, Victoria Beckham, Sarah Jessica Parker, Miranda Kerr, Pharrell Williams czy Liv Tyler.

Sukces „Project Runway” w Stanach Zjednoczonych spowodował produkcję lokalnych wersji programu m.in.: w Australii, Brazylii, Izraelu, Filipinach, Południowej Korei, Szwecji, Portugalii, Rosji, Turcji czy Wielkiej Brytanii. W 2014 roku do tego zacnego grona dołączyły trzy kraje: Francja, Włochy i Polska!

„Project Runway” wyłoni spośród trzynastu zdolnych projektantów osobę posiadającą największy talent w projektowaniu ubrań. W każdym z odcinków programu uczestnicy dostaną do wykonania zadanie, którego efekty będzie oceniać czteroosobowe jury w składzie: top modelka i prowadząca program – Anja Rubik, założycielka marki La Mania – Joanna Przetakiewicz, projektant mody – Mariusz Przybylski oraz zaproszony gość specjalny. Zawodników podczas wykonywania zadań wspierać będzie mentor, którym w polskiej edycji show jest Tomasz Ossoliński.

Na zwycięzcę programu „Project Runway” czeka nie tylko sława i prestiż, ale także wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia kariery w świecie mody:  trzysta tysięcy złotych, mecenat artystyczny marki SIMPLE oraz sesja własnej kolekcji w magazynie „ELLE”.

Jury: Anja Rubik (prowadząca), Joanna Przetakiewicz, Mariusz Przybylski

Mentor: Tomasz Ossoliński

Emisja: NIEDZIELA, o godzinie 21.00

Od 2 marca

informacja prasowa www.projectrunway.tvn.pl

Share