Proste i urokliwe oświetlenie, czyli jak zabłysnąć w salonie

Oświetlenie Kaspa

Nie da się ukryć, że nowoczesność i minimalizm idą ze sobą w parze jeśli chodzi o aranżację wnętrz. I choć proste i urokliwe oświetlenie jest skromne, to potrafi być wyraziste i świetne podkreśla charakter każdego pomieszczenia. Jesteś fanem minimalizmu i szukasz atrakcyjnych lamp i żyrandoli do swoich wnętrz? Oświetlenie to doskonały sposób na podkreślenie każdej stylistyki. Odpowiednio dopasowane produkty sprawią, że poczujesz się jeszcze lepiej w swoich czterech ścianach.

Minimalizm a oświetlenie – o co chodzi? 

Minimalizm to trend, który jest obecny w różnych dziedzinach życia – włącznie z wnętrzami. Czym charakteryzują się wnętrza w tym stylu? Wyróżnia je przede wszystkim niewielka ilość kolorów oraz wybieranie stonowanych barw. Poza tym w pomieszczeniach utrzymanych w tym stylu nie znajdziemy zbyt wielu dodatków, zazwyczaj jest ich mało – nie ma tu miejsca na przypadkowe przedmioty. Dzięki powyższym zasadom cała przestrzeń jest uporządkowana i klarowna. 

Umiejętnie dopasowane oświetlenie we wnętrzu minimalistycznym sprawi, że nasz wzrok zostanie skierowany w te miejsca, które chcemy podkreślić. Nie da się jednak ukryć, że zarówno lampy, jak i żyrandole przeznaczone do pomieszczeń w tym stylu charakteryzują się zazwyczaj prostą formą. Warto w tym miejscu dodać, że dzięki swojemu niewyszukanemu kształtowi są subtelną dekoracją wnętrza. 

Jak znaleźć minimalizm w oświetleniu? 

Główną rolą minimalistycznego oświetlenia jest przede wszystkim zaakcentowanie detali czy podkreślenie dekoracji. Z uwagi na to modele, które wprowadzą nieco światła do naszego wnętrza powinny charakteryzować się jak najprostszą formą bez zbędnych ozdobników. Niestety tak wykończone oświetlenie mogłoby skutecznie odwrócić uwagę od pozostałych punktów aranżacji. W przypadku minimalistycznych modeli najlepiej zainwestować w lampy, które dają dużo światła. 

Oświetlenie Kaspa

Oświetlenie Kaspa – idealne rozwiązanie dla fanów minimalizmu 

Polska marka oświetlenia Kaspa została stworzona przez Kasię i Pawła – pasjonatów innowacyjnych i eleganckich rozwiązań w oświetleniu. Od samego początku zależy im na tym, aby ich marka wyróżniała się na rodzimym rynku wyjątkowym i minimalistycznym wzornictwem oraz wysoką jakością w stosunku do uczciwych cen. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas produkcji oświetlenia wykorzystywane są wyłącznie polskie surowce.  Marka Kaspa istnieje na polskim rynku do przeszło 15 lat, a produkty tej marki są dostępne w sklepie oświetleniowym elampy.pl. 

W asortymencie Kaspy znajdziemy przede wszystkim minimalistyczne, oszczędne i niebanalne formy, które sprawdzą się np. we wnętrzach skandynawskich, nowoczesnych i industrialnych. A w ostatnim czasie coraz częściej wybierane są także modele z gołymi żarówkami lub subtelnymi oprawami. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach można także znaleźć szklane abażury, które dają jeszcze więcej światła. Nie da się ukryć, że produkty tej marki są nie tylko gustowne, lecz przede wszystkim funkcjonalne. Warto dodać, że oferta producenta to już ponad 50 różnych kolekcji, a liczba ta nieustannie rośnie. 

Minimalistyczne i nowoczesne wnętrza bywają problematyczne jeśli nie wiemy jak dopasować do siebie poszczególne elementy aranżacyjne. Odpowiednio oświetlony i zaaranżowany salon utrzymany w tym stylu może prezentować się bajecznie. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach i zachować umiar.

Artykuł sponsorowany

Share