Co zabrać ze sobą na sanki z dziećmi?

Zima to pora roku zdecydowanie uwielbiana przez dzieci. W tym czasie można skorzystać z różnych dobrodziejstw, jakie oferuje ta pora roku i zażyć odrobiny aktywności na świeżym powietrzu w postaci np. zjazdów saneczkowych, jazdy na łyżwach czy nartach. Taki rodzaj spędzania wspólnego czasu w rodzinnym gronie na pewno będzie dobrą okazją do integracji i zabawy, jednak aby był udany, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Sprawdzony sprzęt saneczkowy

Jeżeli powracamy na śnieżne górki po dłuższej nieobecności, warto przede wszystkim skontrolować sprzęt, z którego będzie korzystać dziecko. Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo pociechy i zapewnimy sobie przyjemny, bezstresowy czas na świeżym powietrzu. Natomiast w sytuacji gdy stajemy przed zakupem pierwszych sanek, dobrym wyborem są wykonane z tworzywa, atestowane sanki, które pozbawione są ostrych, metalowych elementów, mogących urazić ciało dziecka. Warto też zwrócić uwagę na sanki z oparciem, które zwiększy stabilność i zapewni odpowiednią postawę podczas zjazdu.

Krem ochronny

Przed wyjściem na zewnątrz należy nie tylko odpowiednio się ubrać i zabrać sanki, ale również odpowiednio przygotować buzię dziecka. Ujemna temperatura, promieniowanie słoneczne i mokry śnieg to główne czynniki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na skórę twarzy dziecka. Do tego celu najlepiej wykorzystać sprawdzony, zimowy krem ochronny z filtrem UV, który należy wsmarować w skórę na kilka minut przed wyjściem z domu.

Prowiant i ciepłe napoje

Pierwsze, o czym powinniśmy pamiętać, szykując się do wyjścia w mroźne dni, to prowiant i napoje, zwłaszcza jeżeli planujemy kilkugodzinny wyjazd poza miasto. Dlatego przedtem warto wyposażyć się w termos lub kubki termiczne, do których można przygotować rozgrzewające napoje np. herbatę z miodem, kakao lub kawę zbożową. Do tego warto wziąć ze sobą ulubione przez dzieci smakołyki, które będzie można zaserwować podczas przerwy od zimowej rozrywki.

Ubrania na zmianę

Zjazdy na sankach to wspaniała zabawa, która potrafi dostarczyć wielu emocji. Jednak każdy rodzic powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakim stanie podczas śnieżnej zabawy jest ubiór dziecka. Pociechy zwykle ubrane są w kilkuwarstwową odzież, która w połączeniu z aktywnością fizyczną wzmaga potliwość dziecka. Warto ze sobą zabrać odzież na zmianę, którą będzie można wymienić w przypadku kiedy ta pierwsza będzie nadmiernie wilgotna. Ponadto dobrym sposobem jest zakup odzieży termoaktywnej dla dziecka, która odprowadza pot z powierzchni ciała i przez dłuższy czas pozwala na swobodną zabawę.

Pomoc, gdy skóra narażona jest na zmiany

Każdy rodzic wie, że aktywność dziecka może wiązać się z pogorszeniem kondycji skóry. Należy być dobrze przygotowanym na taką ewentualność i mieć pod ręką sprawdzony preparat taki jak Fastum Junior. W swoim składzie zawiera on składniki pochodzenia naturalnego takie jak: escyna (wspomagająca naturalne zmniejszanie obrzęków), bromelaina (redukująca zaczerwienienia), boswellia (działająca kojąco), trokserutyna (chroniąca naczynia krwionośne) oraz mentol, który chłodzi i zapewnia uczucie ulgi. Dzięki zastosowanej recepturze Fastum Junior działa kojąco, a dodatkowo można stosować go już od 3. roku życia, pamiętając jednak by nie nakładać go na uszkodzoną skórę.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zwłaszcza Panny Młode marzą o sukni, która będzie wyjątkowa oraz…