Przyjaciółka wychodzi za mąż? Podaruj jej niezapomniany prezent

Przyjaciółka wychodzi za mąż

Z okazji ślubu dla przyjaciółki warto przygotować coś, co na długo zostanie w jej pamięci. Niekoniecznie musi to być kosztowny upominek – znacznie ważniejsze jest to, aby był on niecodzienny i właściwie dobrany pod kątem osoby, dla której się go wybiera. Wszystkie te rady brzmią mądrze, tylko co rzeczywiście będzie udanym prezentem? Przede wszystkim zależy, czy przygotowuje się upominek na wieczór panieński, czy na ślub, ponieważ w tych dwóch przypadkach prezenty mogą być całkowicie różne.

Prezenty na ślub a wieczór panieński – czym się różnią?

Prezenty ślubne od razu przywodzą na myśl eleganckie opakowania, butelki wina, bukiety kwiatów, czy aksamitne pościele. Według tradycji z okazji ślubu młodej parze wręcza się przedmioty, z których mogą oni skorzystać wspólnie oraz wyposażenie ich wspólnego domu. Mogą to być artykuły kuchenne, w tym sprzęt, naczynia, czy nawet zestawy sztućców, wspomniane pościele, zegary, czy dekoracje.

Prezenty na wieczór panieński mogą być wybierane bardziej swobodnie. Ich główną różnicą ma być przeznaczenie – z tej okazji warto przygotować prezent dla panny młodej, nie zaś dla całej pary. Ponieważ z wieczorem panieńskim nieodzownie związana jest tematyka erotyczna, tu mile widziane są także tego rodzaju prezenty. Może to być zarówno zestaw imprezowych słomek do napojów w sugestywnych kształtach, jak i nawet strap on – wszystko zależnie od okoliczności.

Przyjaciółka wychodzi za mąż

Kiedy wypada poradować śmieszny prezent?

Granica klasy prezentów ślubnych ustawiona jest dość wysoko – mogą to być subtelnie upominki jak na przykład prześmiewcze publikacje o małżeństwie, jednak artykuły erotyczne nie są mile widziane w formie prezentu na ślub. Tego rodzaju gadżety można podarować pannie młodej jedynie na wieczorze panieńskim, kiedy zwyczaje pozwalają na nieco swobodniejsze podejście do tematu.

Ważna jest nie tylko okazja, ale także i to, od kogo panna młoda ma otrzymać prezent. Choć na wieczorze panieńskim zazwyczaj pojawiają się jedynie bliskie jej osoby, ktoś, kto niewiele o niej wie, nie powinien ryzykować z upominkami z easytoys lub podobnych sklepów. Jest to bezpieczny wybór jedynie w przypadku jej bliskich przyjaciół.

Drobne artykuły jak imprezowe przypinki, dodatki do odzieży wyróżniające z tłumu „ślubną ekipę”, lub ozdobny diadem dla przyszłej panny młodej, to odpowiedni prezent na wieczór panieński. Ze względu na niewielką wartość dobrze jest uzupełnić go jednak o coś eleganckiego jak na przykład zestaw kosmetyków albo kieliszków do wina.

Garść pomysłów na prezent dla panny młodej

Jednymi z najczęściej wybieranych prezentów dla przyszłej panny młodej są kieliszki, szklanki i zestawy filiżanek. Często takie upominki uzupełnia się na przykład o duże opakowanie kawy ziarnistej lub butelkę dobrego alkoholu. Chcąc wybrać dla przyjaciółki elegancki prezent na wieczór panieński, śmiało sięgnąć można także po perfumy albo biżuterię. Jeśli biżuteria będzie grawerowana, prezent stanie się unikatowy i bardziej wartościowy.

Coraz częściej proponowanym prezentem są bony na różnego rodzaju przeżycia. Dobrym wyborem dla aktywnych może być opłacony skok na bungee albo kurs lotu paralotnią. Ze względu na koszt takiego prezentu, znając marzenia panny młodej, przyjaciele mogą złożyć się na jeden duży upominek i przygotować go w tajemnicy.

Popularnym upominkiem jest także bon do SPA, w tym albo jako zaproszenie na wyprawę z przyjaciółkami, albo dwa miejsca dla przyszłych małżonków. Bony mogą także przybierać formę kursów, w tym na przykład jogi, tańca, czy nawet szycia albo haftu.

Artykuł sponsorowany

Share