Przyjemność, pasja, zawód

Fotografowanie dzieci może stać się prawdziwą pasją. Tylko najmłodsi zachowują się przed obiektywem bezpretensjonalnie; tylko dzieci nie krygują się nadmiernie, pięknie i szczerze się śmieją. Jeśli dodać do tej listy zalet także uwielbienie dla przebieranek i wcielania się w najrozmaitsze postacie, można powiedzieć, że fotografowanie dzieci to sama przyjemność. Niektórzy czynią z tej przyjemności pasję, a z pasji zawód – często bardzo dochodowy. Oczywiście fotografowie mają mnóstwo pomysłów aranżacyjnych czy kolejnych koncepcji na nowy fotogeniczny strój. To sytuacja podobna do tej, kiedy rodzic rokrocznie zmuszony jest do obstalowania dla swojej pociechy stroju na karnawałowy bal przebierańców. Pierwszy kostium szyje się zazwyczaj samodzielnie, drugi pożycza od znajomych, a kolejny (nie bez ulgi…) w wypożyczalni
Inspiracja i wsparcie
Także i fotograf może potrzebować inspiracji lub wsparcia. Wypożyczalnie strojów to dobry pomysł, ale profesjonalny fotograf woli mieć swoją kolekcję dziecięcych strojów, dzięki czemu może sam zaproponować klientom wybrane i pasujące do ich dzieci kostiumy. Niemowlę lub małe dziecko przebrane za pszczółkę, misia czy myszkę to szalenie wdzięczny obiekt do fotografowania. A jaki przy okazji słodki i zabawny! Jeśli jeszcze umie „strzelać miny”, udana sesja fotograficzna zapewniona. Nabycie odpowiednich strojów nie jest już kłopotliwe. Niejeden internetowy sklep ma w swojej ofercie stroje takie jak myszka, pirat czy żaba. Znajdziemy je m.in. w sklepie Myszka Stroje Foto. Wykonane z doskonałych mięciutkich materiałów ubranka okazjonalne wprost zachęcają do zorganizowania każdemu maluchowi sesji fotograficznej, której efektem będą zabawne zdjęcia.
Pokłady kreatywności
Czy przebieranie dzieci to moda? Nowy trend? Całkiem możliwe. Kiedy bowiem obserwuje się tendencje we współczesnym fotografowaniu dzieci, wyraźnie widać, że sesje stylizowane mają wielu zwolenników. Stroje myszek, misiów czy pszczółek to ciekawa alternatywa w stosunku do banalnych ubrań codziennych a nawet odświętnych. Maluch uwieczniony na zdjęciu w niecodziennym przebraniu na pewno będzie wyglądał atrakcyjnie i zabawnie.

Sklepy z odzieżą dziecięcą, ale także internetowe sklepy oferujące unikatowe produkty polskich projektantów, to miejsca, w których z pewnością znajdziecie potrzebne wam stroje dla najmłodszych. Ich rozmaitość będzie miłym zaskoczeniem, a pomysłowość projektantów także w fotografach może wyzwolić pokłady kreatywności. Ręcznie wykończone, pieczołowicie dopracowane można zamówić, kiedy tylko pojawi się pomysł na kolejną sesję z udziałem najmłodszych.

Share