Przyszłość e-handlu w branży fashion? Twój butik w marketplace

Bezpieczne zakupy i duży wybór – to oczekiwania internetowych klientów. Najnowsze trendy w e-commerce wskazują na wzrost popularności platform sprzedażowych. Dzięki nim zarówno lokalny butik, jak i początkująca marka online z branży fashion, mogą uwiarygodnić swoją sprzedaż i dotrzeć do szerszego grona klientów. Z oferty marketplaces często korzystają też duże firmy.

Marketplaces – czym są i dlaczego są popularne?

Wygodne zakupy w jednym miejscu, od zweryfikowanego sprzedawcy – na to liczą współcześni klienci. Przeciętny odbiorca korzysta zazwyczaj z maksymalnie kilku sklepów internetowych. Największą rozpoznawalnością cieszą się jednak duże platformy zrzeszające wielu sprzedawców.

Handel internetowy dąży do centralizacji – to niemal pewne. Dzięki nim, jako konsumenci nie musimy sprawdzać wielu sklepów i butików. Oferty wielu sprzedawców wyszukujemy wygodnie, w jednym miejscu. Możemy porównać ich ceny i sprawdzić opinie. Dzięki wstępnej weryfikacji prowadzonej przez serwisy sprzedażowe kupujemy z przekonaniem o rzetelności sklepu.

Zbiorowy e-handel a lokalny butik 

Platformy sprzedażowe ukierunkowane na e-handel ubraniami zastępują dawne targowiska, a nawet galerie handlowe. Podobnie jak tam, możemy wybrać się na e-shopping zajrzeć do wielu sklepów. Tyle że bez wychodzenia z domu. Praktyczne i pożyteczne jednocześnie.

A co to oznacza dla sprzedawców? Na istnieniu marketplaces korzystają przede wszystkim najmniejsi gracze. Dzięki nim mogą bez większego ryzyka sprawdzić się w handlu internetowym. Konto w tego typu serwisie często z powodzeniem może zastąpić własną witrynę sprzedażową, czy butik online. Nie trzeba więc płacić za utrzymanie serwerów i domeny oraz znać się na kwestiach technicznych. Opłaty ograniczają się zazwyczaj do prowizji od sprzedaży.

Modowe marketplaces w polskojęzycznym internecie

Użytkownicy internetu mieszkający w Polsce mogą wybierać wśród wielu serwisów sprzedażowych zrzeszających sprzedawców. Oprócz rodzimych witryn dostępne są również polskojęzyczne wersje portali zagranicznych. Niewątpliwym królem marketplaces w Polsce jest Allegro. Na podium e-handlu znalazło się również Aliexpress. Nie brakuje jednak również stron poświęconych stricte modzie, ubraniom, biżuterii i dodatkom, takich jak Domodi, Zalando, czy Answear.

Stosunkowo nowym, ale wartym uwagi rozwiązaniem jest również Butik.pl – serwis skupiający producentów ubrań, lokalne butiki i małe sklepy internetowe. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych witryn skupia się na drobnych sprzedawcach, oferujących odzież i dodatki w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu jest w stanie zaoferować łatwy start tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w e-handlu lub chcą uwiarygodnić swoją sprzedaż pod szyldem rozpoznawalnej marki.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ekspresy do kawy to sprzęt, który już na dobre zagościł…