Mały ekspres do kawy – jak wybrać go z głową?

Ekspresy do kawy to sprzęt, który już na dobre zagościł w kuchniach kawoszy z całego świata. Osoby, które chcą cieszyć się smakiem perfekcyjnej kawy, a jednak nie posiadają w swoich mieszkaniach zbyt dużej ilości miejsca, najczęściej decydują się jednak na mini ekspres do kawy. Czy jest to słuszny wybór? Jak najbardziej! Wystarczy, że wybierze się ekspres odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę?

Ekspres przelewowy

Urządzeniami o stosunkowo niewielkich wymiarach, które od lat cieszą się dużą popularnością, są ekspresy przelewowe. Sprzęty tego typu nie zajmują zazwyczaj wiele miejsca, pozwalając na sprawne zaparzenie kawy. Mogą wykazywać się dużą funkcjonalnością, szczególnie, gdy wykorzystywane są przez osoby, które często dostają kawę „w prezencie” i regularnie testują nowe mieszanki ziarnistych kaw. Najważniejszą zaletą, a jednocześnie wadą, przelewów jest to, że pozwalają na jednorazowe zaparzenie dużej ilości kawy.

Niestety, w przypadku osób mieszkających w pojedynkę, które nie wypijają dzbanka kawy dziennie, raczej się one nie sprawdzą. Warto mieć także na uwadze, że kawa z ekspresu przelewowego to tzw. kawa po arabsku, czyli stosunkowo rzadki napój, nadający się jedynie do picia solo. Osoby, które lubią urozmaicać sobie spożywanie kawy zwrócą się raczej ku innym typom ekspresów. Co więcej, aby zaparzyć kawę w ekspresie przelewowym trzeba każdorazowo mielić ziarna, co może być prawdziwą ceremonią, jednak wymaga dodatkowego czasu, co znacznie wydłuża proces przygotowywania kawy.

Mały ekspres do kawy w kapsułkach

Ekspresy kapsułkowe renomowanych marek pozwalają na szybkie zaparzenie wybranej przez nas kawy. Szeroki wybór kapsułek sprawia, że już od dawna są one pełnoprawną konkurencją dla pozostałych typów ekspresów. Co więcej, kawa w kapsułkach nie wietrzeje i jest łatwa w przechowywaniu. Mały ekspres do kawy w kapsułkach można kupić za mniej niż 500 zł, co także działa na ich korzyść. A co w takim razie z wadami? Brak, o ile wybierzesz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Wybierając mini ekspres do kawy w kapsułkach, zwróć szczególną uwagę na to, czy pozwala ci zaparzyć zarówno espresso, jak i kawę lungo (wielkości dwóch filiżanek wspomnianej wcześniej małej czarnej), a także inne rodzaje kawy, które lubisz. Dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i przygotowywać różnorodne napoje kawowe. Warto również zwrócić uwagę na to, pod jakim ciśnieniem pracuje sprzęt. Profesjonalne ekspresy do kawy, takie jak Nespresso, pracują pod ciśnieniem do 19 barów absolutnie wystarczy, by uwolnić wszystkie aromaty drzemiące w kawie zamkniętej w kapsułkach. Mały ekspres kapsułkowy ma jeszcze jedną zaletę.

Jest nią nowoczesny design, dzięki czemu urządzenie stanowi prawdziwą ozdobę kuchennego blatu. Dla przykładu, mini ekspres do kawy, taki jak Nespresso Essenza Mini, spełni oczekiwania nawet wyjątkowo wymagających kawoszy, a jest dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Naszym zdaniem, na szczególną uwagę zasługuje wariant w wyrazistym, niezwykle modnym zielonym kolorze, który wpisze się zarówno w wystrój minimalistycznej kuchni, jak i pomieszczenia o eklektycznym stylu.

Jak widać – zalety mini ekspresów nie kończą się na niewielkich rozmiarach.

Nowoczesna technologia sprawia, że nawet mały ekspres do kawy będzie w stanie zachwycić nas ulubionym napojem, którego jakość nie odbiega od tego, jaki otrzymamy w kawiarni! Przekonaj się, jak wiele do zaoferowania mają te niepozorne urządzenia!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W dzisiejszych czasach, pomimo dostępu do wiedzy, rozwoju technologii i…