Miej wpływ na swoje bezpieczeństwo! Gaz pieprzowy dla kobiet – wywiad

gaz pieprzowy

W dzisiejszych czasach, pomimo dostępu do wiedzy, rozwoju technologii i zwiększenia świadomości, kobiety nadal nie czują się bezpieczne. Paula Kawka zastanawiała się, jak może pomóc kobietom w różnych sytuacjach, np. przy próbie napaści czy gwałtu. Jak dodać kobietom odwagi i sprawić, by czuły się bezpieczne? I tak, pod wpływem impulsu, zrodził się pomysł stworzenia gazu pieprzowego… w bardzo kobiecym wydaniu. Standardowe produkty, jakie znamy do tej pory, są toporne i mało poręczne. Paula Kawka promuje także ideę świadomości dotyczącej bezpieczeństwa kobiet w naszym świecie. Przeczytajcie wywiad, by dowiedzieć się więcej.

Paula Kawka

Ewelina Salwuk-Marko: Jak powstała marka zajmująca się gazem pieprzowym dla kobiet?

Paula Kawka: Jakiś czas temu, jadąc samochodem z moim chłopakiem, usłyszeliśmy w wiadomościach informację na temat brutalnej napaści i próbie gwałtu na dziewczynie, która miała zaledwie 20 lat. Zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Jak można im zapobiec? Oczywiście pierwszą rzeczą, która przyszła nam do głowy, był gaz pieprzowy. Zauważyliśmy, że stosunkowo niewiele kobiet dba o swoje bezpieczeństwo właśnie w taki sposób. A przecież gaz pieprzowy istnieje już na rynku. Przyglądając mu się z bliska, dostrzegłam pewne wady. Stąd zrodził się pomysł stworzenia gazu pieprzowego dla kobiet. Od lat zajmuję się zgłębianiem wiedzy na temat przemocy seksualnej oraz praw kobiet, dlatego szczerze zależało mi na realnej poprawie bezpieczeństwa wśród Polek. Właśnie tak powstało Glam & Safe.

Ideą marki Glam & Safe jest bezpieczeństwo, skuteczność oraz piękno. Skąd pomysł na taką ideę?

Inne gazy pieprzowe dostępne na rynku zwykle nie odpowiadają na prawdziwe potrzeby kobiet. Często są nieporęczne oraz odrzucają męskim wyglądem. Stwierdziłam, że idealny gaz pieprzowy dla kobiet, musi być przede wszystkim skuteczny, zapewniać bezpieczeństwo jego użytkowniczek, a do tego musi ładnie wyglądać. Gaz pieprzowy Glam & Safe łączy bezpieczeństwo z pięknym wyglądem, dzięki czemu możemy przypiąć go np. do kluczy i mieć zawsze przy sobie piękną ozdobę, która w razie niebezpieczeństwa – skutecznie nas obroni.

Jak prawidłowo używać gazu pieprzowego Glam & Safe?

Gaz pieprzowy Glam & Safe jest naprawdę łatwy w użyciu! Zachęcam do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym krok po kroku jest opisany sposób użycia.

Gdzie najlepiej trzymać taki gaz pieprzowy?

W miejscu, w którym możemy szybko po niego sięgnąć. Najlepiej przyczepić go do kluczy od domu lub samochodu. Możemy przypiąć go praktycznie do wszystkiego: do torebki, smyczy dla psa, kurtki lub tradycyjnie – włożyć do kieszeni.

Jakie są skutki wykorzystania gazu? Sytuacja, w której kobieta czuje się zagrożona, wykorzystuje gaz. Co czuje napastnik?

Napastnik czuje się przede wszystkim zdezorientowany, obezwładniony. Gaz pieprzowy powoduje natychmiastowe kłopoty ze wzrokiem, kaszel, krztuszenie i duszności. Objawy znikają po około 30 minutach bez żadnych następstw, a użycie gazu pieprzowego w celach samoobrony, jest w Polsce całkowicie legalne.

Czy mając Glam & Safe pod ręką, możemy czuć się bezpiecznie?

Zdecydowanie! Każda kobieta zgodzi się ze mną, że idąc samotnie po zmroku, często doświadcza wielu sytuacji, w których włącza się czerwona lampka ostrzegawcza. Kiedy ktoś za nami podąża po zmroku, kiedy usłyszymy dziwny szelest podczas spaceru z psem, kiedy słyszymy tzw. zaczepki. Potrafimy dostrzec cień zagrożenia bardzo szybko, dlatego doświadczając takich sytuacji, powinnyśmy mieć możliwość równie szybkiej reakcji. Właśnie to umożliwia nam gaz pieprzowy Glam & Safe. Od teraz nie musimy polegać jedynie na nadziei, że nic się nam nie stanie, od teraz, w razie zagrożenia, mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Nie da się ukryć, że oprócz obrony, gaz pieprzowy ma też ciekawy, kobiecy wygląd. Dlaczego zdecydowała się Pani na taki nieoczywisty projekt?

Wybór wprowadzenia na polski rynek gazu pieprzowego innego niż wszystkie miał jedno zadanie – sprawić, by kobiety, w końcu, naprawdę chciały dbać o swoje bezpieczeństwo. Do tej pory odrzucał je zwykle wygląd i nieporęczność produktów na rynku. Postanowiłam to zmienić. Glam & Safe stawia na funkcjonalność oraz wygląd – tak, by nasze klientki czuły się pewnie, nosząc przy sobie gaz pieprzowy, który nie rzuca się w oczy, lecz wygląda jak modny breloczek.

Jaka jest różnica między gazem pieprzowym a łzawiącym? Wiele osób chyba tego nie rozróżnia…

Różnica polega przede wszystkim na ich składzie oraz reakcji napastnika na taki środek. Gaz pieprzowy w przeciwieństwie do gazu łzawiącego – nie jest syntetyczny a biologiczny. Gaz łzawiący sprawia, że napastnik doświadcza podrażnienia tkanek błon śluzowych, co objawia się intensywnym łzawieniem i wydzielaniem śluzu. Natomiast gaz pieprzowy powoduje uczucie intensywnego pieczenia, utrudnia złapanie oddechu, dezorientuje, a nawet powoduje chwilowe oślepienie. Reakcja może wydawać się podobna dla obserwatora, jednak gaz pieprzowy daje nam większą gwarancję tego, że napastnik będzie obezwładniony przez odpowiednią ilość czasu, którą my przeznaczymy na ucieczkę i wezwanie pomocy.

Na Pani stronie www.glamandsafe.pl znalazłam informację: „Policja szacuje, że liczba gwałtów w Polsce może dochodzić aż do 200 dziennie”. Jak Pani uważa, w jaki sposób Polki (i nie tylko one) mogą czuć się bezpiecznie w dzisiejszych czasach?

Moim zdaniem chodzi przede wszystkim o zrozumienie, że zagrożenie może dotknąć każdego z nas. Niestety żyjemy w społeczeństwie, w którym problem przemocy seksualnej, a także mówienie o niej, wciąż jest wielkim wyzwaniem. Warto zastanowić się, kiedy czujemy się najmniej bezpiecznie, a także w jakich sytuacjach występuje potencjalne zagrożenie, a przy okazji znaleźć sposób, jak temu zapobiec. Przykładowo – jeżeli najbardziej boimy się powrotu z przystanku do domu – warto poinformować bliską osobę o tym, jakim numerem autobusu jedziemy, o której mniej więcej będziemy w domu, a także informować ją na bieżąco o przebiegu naszej trasy. Każda sytuacja wymaga innej metody. Jednak noszenie przy sobie gazu pieprzowego (w większości tych sytuacji) – zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Dlaczego warto kupić gaz pieprzowy Glam & Safe?

Przede wszystkim po to, by czuć się bezpiecznie! Oczywiście ja również mam gaz pieprzowy Glam & Safe i odkąd noszę go przy sobie, już nie czuję się bezradna, jak kiedyś. Chciałabym, żeby każda kobieta mogła poczuć się tak pewnie jak ja. Oprócz tego, moi bliscy są o mnie o wiele spokojniejsi, ponieważ wiedzą, że w razie zagrożenia będę mogła się obronić. Tego rodzaju samodzielność to naprawdę wspaniałe uczucie. Zachęcam wszystkie kobiety do noszenia modnego gazu pieprzowego Glam & Safe, który zawsze zadba o Wasze bezpieczeństwo, a kosztuje mniej niż etui na telefon.

Strona WWW: https://www.glamandsafe.pl/

Strona sklepu:  https://www.glamandsafe.pl/gazypieprzowe

Instagram: https://www.instagram.com/glam_and_safe/

Facebook: https://www.facebook.com/GlamAndSafe

Z Pauliną Kawką rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Share